Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi tévő legyek?...

Szerintetek mi tévő legyek? (felsőoktatási problémák)

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a főiskolát. Így vizsgaidőszakra eléggé beparáztam a matektól, ahol integrálunk, deriválunk, határértéket számolunk stb. Én viszont 12-ig szinte végigbukdácsoltam a matekot. Teljes szívemből gyűlölöm az egészet úgy ahogy van. Egyszerűen nem nekem találták ki. Utoljára 5 éve az érettségin számoltam komolyabban.

Sokkal inkább természettudományi beállítottságú vagyok. Most ránéztem a tételsorra és majdnem sírva fakadtam, hogy ez nekem nem megy. Órán még csak-csak, de egyedül..


Hozzátenném én vidékre járok suliba és pesten ahol nagyon sok ismerősöm végezte el ugyanazt a szakot, ott meg nincs matek óra és sok más különbségek is vannak(Budapestre nincs meg a pontszámom, azért jöttem ide, meg ez színvonalasabb képzés is és még sok okom volt arra, hogy miért ezt választottam).


Arra gondoltam, hogy halasztok és addig valahogy összeszedném magam ilyen téren vagy a matektanárral beszélni, hogy azt húzzam amit tudok is. 18 kis tétel van, abból 4-et tudok csak, ha egy kicsit rákészülök, a többi mind differenciálhányadosos, deriválós-integrálós feladat.


Viszont szívem sincs abbahagyni, mert azzal a saját gyengeségem/hülyeségem stb bizonyítanám, de ez a matek tényleg sok.


2015. nov. 24. 18:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Mégis milyen szak ez?
2015. nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egészségtudományi.. beszéltem még orvosokkal és basszus ők nem tanultak ilyeneket.
2015. nov. 24. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de sehol sem találok ilyen nevű szakot...
2015. nov. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor félreértettük egymást. Labor-képalkotó szak. De nem ez a lényeg, hanem hogy mi tévő legyek.
2015. nov. 24. 18:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4 tételt tudsz 18-ból, akkor eláshatod magad, vagy hagyd ott az egészet, mert ehhez már pofa kell... Az a baj, hogy a kifogásokat keresed csak és lusta vagy tanulni.

Találsz a youtubon egy csomó videót, ahol idiótáknak elmagyarázzák szájbarágósan az integrálás/deriválás alapjait.

Ezenkívül van egy csomó honlap, ahol idiótáknak leírják szájbarágosan az egészet, jó sok számpéldával.

Nem tudom, ezek után mi a problémád, bőségesen van miből tanulni.

Ha valamit nem tudsz ezekből a témakörökből, az kizárólag saját hanyagságodnak köszönhető.


Lefizetni a matektanárt... Beszarok komolyan mondom, hol élsz te?!

2015. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lényeges, hogy mi is a szak, nem értem, miért kell szégyellni. Nem tudtam elképzelni, milyen szak az, ahol egyik helyen van alapozó matek, máshol meg egyáltalán nincs. Talán olyan is a képzés...

Mindenesetre ha első félév után így szenvedsz, szerinted mi lesz a többi hétben? Semmi értelme ennek.

2015. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Amúgy a tanár nagyon rendes(kicsit szétszórt, de alapból jószándékú), mondta ha valami nem megy hívjuk fel. Egyébként meg munka mellett csinálom és szakmában is dolgozom, szóval biztos lesznek időszakok, amikor könnyebb lesz. Másrészt a többi tárggyal meg nincs ilyen gondom. Jó még a kémia ami gáz egy kicsit, de az túlélhető.


Ráadásul elég nagy küzdelmembe telt, hogy el tudjak jönni. Majdnem a felmondás szélén voltam.

2015. nov. 24. 19:57
 8/9 rhoda ***** válasza:
Ez egy nehéz kérdés, mert ha ezt karod csinálni egy életen át, úgy érzed ez a hivetásod, akkor gyűrd le ezt a matekot, akár csak egy félévet is kihagyva külön tanárral felturbózva a neten elérhető segítségeket, viszont, ha ez neked csak egy állás és nem tudod ebben elképzelni magad, akkor gondolkozz el azon, mi az amiben igen és afelé haladj, még akkoris ha ez az irány, ebben a pillanatban merő hülyeségnek tűnik.
2015. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem ez a szak több szempontból is fontos, de most nem részletezném. Kicsit jobban átnéztem a tételeket, végül is nem annyira vészes(kivéve az integrálás meg a deriválás, amit 5-10 perc alatt adott le a tanár időhiány miatt), a többi tétel meg olyan kaliberű, hogy be kell mutatni egyes függvényeket, vagy a halmazokról beszélni ezek meg annyira nem vészesek.


Csak nem szoktam hozzá ennyi tanulnivalóhoz és kétségbeestem. Pl biológiából vagy 250 fogalom van+34 tétel, de ezek nagyjából mennek, a matek szintén hasonló ott 18+17+70(ezek a tételek+ fogalmak)


Anatómia-élettan is elég durva, de ezekkel sose volt problémám, meg szeretem is őket. A legnagyobb probléma viszont az, hogy vannak zh-k amiket a tanár ki se javít és hiába írunk neki nem hajlandó válaszolni se.

2015. dec. 2. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!