Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistáknak honnan futja...

Egyetemistáknak honnan futja Sziget és egyéb fesztiválra?

Figyelt kérdés
2015. nov. 25. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:

- szülő(k)

- munka

- diákhitel

2015. nov. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk nem futja.

Akiket ismerek, azok meg iszonyatosan gazdagok, már 17 évesen új BMW-vel jártak suliba, félévente új iPhone, 30-40ezeres táskák, stb.. Illetve egy-két volt osztálytársam egész nyáron kukoricát címerez, hogy el tujon menni pár napra.

2015. nov. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
apuci-anyuci
2015. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

Mondjuk onnan, hogy eleve feleannyiért lehet menni diákként, mint amennyibe a teljes árú jegy kerül. Ezen kívül érdemes lenne félretenni az "anyuci-apuci pénzét verik el" jellegű sztereotípiákat. Én például dolgozom egyetem mellett, nyáron is, és emellett nem pazarlom el a tanulmányi ösztöndíjamat sem, amikből nagyon könnyen futja egy-egy fesztiválra, nyaralásra stb. A jogsimat is saját magam fizettem ki, pedig csak 21 éves vagyok, sosem dolgoztam teljes állásban.

Az egyetemisták között bőven akad olyan, aki saját maga szerzi a "zsebpénzét".

2015. nov. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 azért hozzátenném, hogy nem minden egyetem mellett lehet dolgozni (de te biztos orvos/jogász/mérnök vagy és egy zseni, meg persze időmilliomos).

Nagyon klassz és tiszteletreméltó, hogy te megdolgozol a saját szórakozásodért, de speciel akiket ÉN ismerek, azok anyuciapuci pénzén mennek, nagyon kevesen vannak akik tényleg megdolgoznak érte (de igaz, vannak!). És nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de szerintem még a félárú jegy is marha drága, nem beszélve az utazási költségről, kajáról, innivalóról stb..

2015. nov. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: pszichológiát tanulok, nem egyszerű szak, mégis van arra időm, hogy havi 30-40 órát dolgozzak. Ez a pénz az ösztöndíjakkal együtt bőven elég arra, hogy az igényeimre költsek belőle. Otthon lakom, így a kajára és lakhatásra nem költök, de minden mást magamnak veszek, a bérletemtől a tankönyveimen át a fröccsömig. Mivel nem igazán járok bulizni évközben (mivel tanulok és nem fér bele...) bőven félre tudok tenni ebből a pénzből. Nem mondtam, hogy minden képzés mellett lehet dolgozni, ahogy azt sem, hogy mindenki így csinálja és nincs olyan, aki apuci-anyuci pénzén mulat. Olvasd át még egyszer.
2015. nov. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!