Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Legkésőbb mikor tegyek nyelvvi...

Legkésőbb mikor tegyek nyelvvizsgát, hogy elfogadják plusz pontnak?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok, idén lesz az érettségim + továbbtanulási ügyek. Angolból középfokút szeretnék tenni, de nem tudom, hogy meddig van erre időm. Ha jól tudom, ez viszonylag hosszú procedúra.


Lényeg a lényeg: legkésőbb mikor jelentkezzek nyelvvizsgára?



2015. dec. 1. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Minden évben van egy dokumentumpótlási határidő, idén valamikor júliusban volt, a jövő évi szerintem még nem publikus.


Eddig a napig be kell küldeni minden dokumentumot, ami alapján pontokat számíthatnak. Egy nyelvvizsgánál ugye bele kell számítani az eredmények kiderüléséig eltelt időt (kb. 30 nap), és sikeres vizsga esetén ugye az is fontos, hogy megkapjuk időben a nyelvvizsga-bizonyítványt.


Tételezzük fel, hogy idén is július elejéig lehet pótolni a dokumentumokat, én legkésőbb május elején elmennék vizsgázni, de inkább áprilisban. Sőt, lehet, hogy hamarabb is megpróbálnám, így ha nem sikerül, még mindig elmehetek áprilisban.

2015. dec. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2 hónap az átfutási idő: 1 az értékelés, 1 a bizonyítvány elkészítése. Tehát áprilisban, legkésőbb május elején kell nyelvvizsgázni. Jelentkezni persze még azelőtt.
2015. dec. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!