Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Árvasági ellátás járni fog?

Árvasági ellátás járni fog?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, árvasági ellátásra jogosult. Középiskolába járok (14. évfolyam), de az igazolatlan hiányzásaim meghaladták a 30-at (nem részletezném, hogy miért..). Ilyenkor kirúghatnak az iskolából úgy, hogy én nem írok alá semmit? Vagy ha nem megyek be a suliba, akkor nem tudják a jogviszonyomat megszüntetni? Ha megszűnik a jogviszonyom mégis, és szeptembertől másik iskolába megyek, kapni fogom újra az árvaságit (akár nyárra is) ? Vagy mi lenne a jó megoldás?

Csak normális válaszokat kérnék!


2010. márc. 22. 09:40
 1/2 anonim válasza:
sztem nem fog járni
2010. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül kirúghatnak, és az is előfordulhat, hogy az ez évre kapott árvaságit vissza kell fizetned. 22 éves korodig jogod van iskolát váltani, amennyiben első szakmádot szerzed meg. Ebben az esetben újra járni fog az árvasági is, de legkésőbb csak 25 éves korodig.
2010. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!