Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen átlag szükséges ahhoz,...

Milyen átlag szükséges ahhoz, hogy megtarthassam az állami ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
A Miskolci Egyetemen vagyok elsőéves és államilag finanszírozotton vagyok. Arról hallottam, hogy szükséges egy bizonyos átlag ahhoz, hogy államin maradjak de sehol nem találtam róla semmit. :\ Illetve ha van, akkor az az egész évesre vonatkozik vagy 1 félévre?
2015. dec. 10. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
átlagról nem tudok, de általában úgy szokott lenni, hogy 2 félév alatt kötelező vagy megszerezni minimum 30 kreditet ahhoz, h ne kerülj át fizetősre.
2015. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Átlagot szerintem már nem néznek.

De itt az idei szabályzat (pdf szerinti 87 oldal ami érdekelhet)

[link]

2015. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, most megnyugtattatok :D
2015. dec. 10. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Már 36 kredit kell.
2015. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

"Ha az Ftv. hatálya alá tartozó államilag támogatott képzésben tanulmányokat folytató

hallgatóról a tanév végén a Hallgatói Központ megállapítja, hogy az utolsó két olyan

félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt, nem szerezte meg az ajánlott

tantervben előírt kreditmennyiség >ötven százalékát<, tanulmányait a következő tanévben

csak költségtérítéses képzésben folytathatja. "


Magyarul ha a 2 félévben nem szerezted meg a tantervben szereplő kreditmennyiség felét - legyen az akár 36 vagy akármennyi, karonként / szakonként különbözhet.

2015. dec. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. dec. 12. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!