Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fizika mechanika erők ábrázolása?

Fizika mechanika erők ábrázolása?

Figyelt kérdés
Van-e valamilyen módszer arra hogy hogyan tudom könnyen ábrázolni a testre/testekre ható erőket pl. lejtőn, csigán, létrás esetben, stb? Úgy értem, hogy nem minden esetre "betanulni".

2015. dec. 12. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt tapasztaltam hogy a mechanika még a műszaki felsőoktatási intézményekben sem tartozik a hallgatók kedvenc tárgyai közé. Ezt érteni kell. Az is segíthet megérteni ha kidolgozott feladatokat tanulmányozol és rádragad a módszer ahogy az erőket ábrázolják. Vagyis amíg nem érted, addig ne feladatok megoldásán törd a fejed, hanem a megoldott feladatok áttanulmányozása segít rutint szerezni.
2015. dec. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a kérdésed, az általad írt példák triviálisak.

Javaslom, a kényszereknek nézz utána, abból következik, hogy hogyan kell berajzolni az erőket.

2015. dec. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!