Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Videken tanulok de be akarom...

Videken tanulok de be akarom fejezni es ujrafelvetelizni szeptemberbe. Mi a teendo?

Figyelt kérdés

A felallas az,hogy elkezdtem elso felevemet videken de koltseges nagyon es nem is tetszik. Felevtol passzivaltatni szeretnek aztan kiiratkozni es ujrafelvetelizni ( TO-n is azt mondtak ez lenne a helyes).

Na mar csak azt nem ertem,hogy elvileg a teljesitetlen kreditekert nekem fizetnem kell. De miert? Nem ezen a szakon folytatom es semmi kozom se lesz ehhez es ugye egy felevben min 15 kredit kotelezo egy evben meg 30 nem? Akkor miert kell nekem mind a 30 kreditet teljesitenem raadasul fizetni is ha nincs meg 10 vagy 15?



2015. dec. 15. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy mik a szabályok a teljesítetlen kreditekkel az egyetemenként, sőt karonként is változhat. A jelenlegi szabály szerint egy év alatt 36 vagy 37 (nem tudom hirtelen melyik) kreditet kell teljesíteni, félévekre nincs lebontva a minimum. Ha ez megvan akkor nem raknak át önköltségesre. A teljesítetlen kredit meg nem ehhez kapcsolódik, hanem arra, hogy felvetted az adott órát, de nem tudtad teljesíteni, van ahol ezért fizetni kell, van ahol meg nem.


De szerintem, ha követed a TO tanácsát és passziváltatod magad következő félévtől, jelentkezel februárban, majd még a másik egyetemre való beiratkozás előtt kiiratkozol, akkor baj nem igazán lehet.

2015. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értm,rendben koszonom. Ugyis fogok tenni csak ugye a fizetest szerettem volna elkerülni.

Es eddig azt hallottam,hogy elég ha 15 min. kredited megvan aztan fizetésről nem beszéltek de ezek szerint kell.

2015. dec. 15. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!