Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki eltudná magyarázni az...

Valaki eltudná magyarázni az arisztotelészi és a newtoni világkép különbségét dinamikai szempontból?

Figyelt kérdés
Egy esszébe kéne és nagyon nem értem.

2015. dec. 26. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Mit nem értesz?


Arisztotelész szerint a föld lapos, és az áll az univerzum központjában, és minden a föld körül forog.


Newton szerint meg a föld gömbölyű, és a nap áll az univerzum középpontjában és a nap körül kering minden, így a föld is.

2015. dec. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi a lényeg, a többit fogalmazd meg legalább másfél oldalban, közelítsd meg a kor vallási filozófiáját is, az élettörténetüket stb, aztán kész is az esszé.
2015. dec. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyit hagyj ki, hogy a föld lapos, azt rosszul írtam, mert már Arisztotelész szerint is gömbölyű volt, valahogy nem így emlékeztem, de most rákerestem...
2015. dec. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló sok mindent összeírt, aminek nincs sok köze a kérdéshez.

Először utána kell nézni a fizikakönyvben, hogy mit jelent a dinamika szó, és akkor már láthat lesz, hogy miért.

A lényeg egy mondatban, hogy Arisztotelész arra a kérdésre kereste a választ, hogy mitől mozognak a testek, és mindenféle hatásokat keresett, amik mozgatják őket. Newton első törvénye pontosan azt mondja ki, hogy ez a kérdésfeltevés rossz, mert nem a mozgáshoz kell külső behatás, hanem a mozgásállapot megváltoztatásához, vagyis a gyorsításhoz, lassításhoz, irányváltoztatáshoz (dinamikai értelemben ez mind gyorsulásnak számít, amit írtam). Bevezette az erő, a gyorsulás, a lendület fogalmát, és ezekre építette fel a dinamikát. Nagyon fontos, hogy ő mondta ki elsőkét a fizika történetében, hogy az égi és a földi mozgások egyformák, ugyanazok a törvények vonatkoznak rájuk. Ennek elemi filozófiai jelentősége volt, mert addig a fizikai világképben az ég és a föld két teljesen különböző világ volt, más-más törvényekkel. Na ez a lényeg, ezeknek olvass utána. (És az el tudná magyarázni három szó, mert az el a magyarázni igekötője, nem a tudnáé.)

2015. dec. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát. A helyesírásra legközelebb jobban figyelek.
2015. dec. 28. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!