Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szóbeli felvételin milyen...

Szóbeli felvételin milyen kérdések lehetnek?

Figyelt kérdés
Lehet nem számít,de Református iskolába fogok felvételizni. A vallási kérdéseken kívül milyen kérdésekre számíthatok?
2015. dec. 28. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért szeretnél ide járni?

Járt-e ide rokonod, barátod?

Mi szeretnél lenni, ha felnőtt leszel?

Mi a hobbid?

Miket olvasol, ki a kedvenc szerződ?

Van-e testvéred?


Tőlem ezeket kérdezték. Felmérték, hogy mennyire vagyok kommunikatív. Ezen felül hangosan fel kellett olvasnom egy rövidebb szöveget, majd abból kérdeztek 2-3 dolgot, tehát szövegértés volt.

Ez volt az általános beszélgetés.


Német beszélgetésnél ugyanilyenek voltak kb.

Ha meg valamilyen tantárgyból kell menned, akkor abból szoktak megadni témaköröket.


Hittanos elbeszélgetésnél én megmondtam, hogy nem vagyok vallásos, mert nem erre neveletek, de szeretnék megismerkedni ezzel a szellemiséggel, mert érdekelni kezdett és úgy gondolom, hogy az alapműveltség része, hogy a hittan, vallás, egyház alapjaival is tisztában vagyok. Igazából tetszett nekik.


Bejutottam, leérettségiztem. Nem kell félni a szóbelitől, nagyon kedvesek általában. :)

2015. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hobbin belül, ha zenélsz, sportolsz valamit, arról is szívesen kérdeznek :D


Vannak református iskolák, ahol tétel van a hittan részéhez, pl.: teremtéstörténet, ószövetség, újszövetség stb. De ezt a honlapon megadják.

2015. dec. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. dec. 29. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!