Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány pontól jár a plusz 40...

Hány pontól jár a plusz 40 pont (szociális alapon) érettségin? (pontosabban leírásban)

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni nem sokára(2016) és az lenne a kérdésem, hogy csak egy bizonyos ponthatártól jár az a plus 40 pont (ismerősöm azt mondta 280-tól, de nem bízok benne) vagy az csak hozzá adódik simán az érettségi pontjaimhoz és annyi pontom van .. vagy mondjuk ebben az esetben ,ha nem ütöm meg a 280-as határt akkor nem kapom meg a plusz 40 pontomat?

2015. dec. 29. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért itt fogalmi zavarok vannak.


Miért adódna bele az érettségibe a 40 pont? Most ez itt mire? Hogy alapból 40 ponttal indulsz érettségin vagy mi?


Szerintem te a felsőoktatásban a felvételire gondolsz ahogy látom, ha felhoztad a 280-at. Meg van adva hogy mivel kell elérni a min. 280 pontot. Pl nyelvvizsga + a tanulmányi pontok. De van még 1-2. HA megvan a 280 akkor adódik hozzá a plussz. (utána kell járni)

2015. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen felsőoktatásra gondoltam. Úgy értettem, hogy a érettségin megszerzett+tanulmányi pontoknál van olyan ponthatár amit ha nem érek el, akkor nem adódik hozzá a plusz pontom, jelen esetben hátrányos helyzetű vagyok és ezért jár 40 pont.Vagyis arra vagyok kíváncsi van ilyen ponthatár vagy nincs?

példa: elérek 260 pontot, de ez kevés az állítólagos ponthatárhoz és ehhez nem adják hozzá a plusz pontjaim.

2015. dec. 29. 19:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam tájékozódni, de erről nem találtam semmit.
2015. dec. 29. 19:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Iegn a 280 az a határ. A tanulmányikhoz hozzáadódik pl nyelvvizsga vagy OKJ. (tehát ezekkel legyen meg) Azt viszont nem tudom hogy a szociális igen e.
2015. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NA megnéztem:


A 280-at a tanulmányi (az érettségi + középiskolai jegyek) mellet az emelt szintű érettségiért, nyelvvizsgáért és OKJ-s szakképesítésért járó többletpontokkal, de a más jogcímen járó többletpontok nélkül kell elérni.

2015. dec. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ezekkel megvan a 280 akkor adható hozzá a többi
2015. dec. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2015. dec. 30. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!