Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Meddig van esélye egy tanári...

Meddig van esélye egy tanári végzettséggel rendelkező személynek, hogy találjon tanári állást?

Figyelt kérdés
Ha a főiskola/egyetem elvégzése után az ember nem talál 1-2 éven belül főállást, akkor utána már ne is keressen, mert úgysem fogják felvenni sehová? Meddig van esély, hogy felvesznek olyan embert, akinek még nincs hosszútávú gyakorlata? Hiába szeretnék tanítani, sosem jutok katedrához? Vagy ne adjam fel, hátha találok?
2010. márc. 25. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen próbálkozni kell! Olvasni a Magyar Közlönyben, a neten az álláshirdetéseket, és jelentkezni azokra. Egyszer úgyis bejön:)
2010. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha a főiskola/egyetem elvégzése után az ember nem talál 1-2 éven belül főállást, akkor utána már ne is keressen, mert úgysem fogják felvenni sehová?"


- Ezt mégis miből kövekeztetted ki? Más munkánál így van?

2010. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Abból, hogy eddig még csak 3 évem volt óraadói státusz. Vagy ne adjam fel? Hisz nem vagyok még 30.

Persze azt teszem, amit az első írt: pályázok, állást böngészek: neten, újságban, közigallas, oktatási közlöny, karrierirodák, meg persze ahová gondolom, oda be adom.

2010. márc. 25. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Függ a tanári pályától is.

Reál tárgyasként nem lesz probléma, humán tárgyasként azonban már nehezebb...

2010. márc. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt tapasztalom, hogy a reálosoknak most könnyebb az elhelyezkedési esélye. Én töri szakos vagyok, a másik szakom pedig elég felejthetős. 2009-ben megcsináltam töriből a kiegészítőt, de lehet, hogy jobban jártam volna ,ha a matek szakot végzem el mellé. Most pedig ott tartok, egyelőre nem akarok tanulni, tanítani szeretnék. Persze ha az iskola azt mondaná, hogy jó lenne, ha továbbképezném magam , akkor megtenném, de most már elég volt a tanulásból.
2010. márc. 25. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!