Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ-s hegesztői követelmények?

OKJ-s hegesztői követelmények?

Figyelt kérdés
17 éves 11.-es fiú vagyok és az év vége után szeretnék elmenni eggy ilyen tanfolyamra. A kérdésem az lenne hogy hány éves kortól mehetek el rá és milyen fokú végzettség szükséges hozzá? És tudtom szerint az első két okj-s tanfolyam teljesen ingyenes ebből mi igaz? Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 4. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az érettségivel valamivel szabadabb ember lennél még hegesztőként is. Elvileg rajzot olvasni is tök lennél nélküle, ennek ellenére 8 osztállyal mehetsz hegesztőnek. Kell oda is az a minimális műveltség, ami egészen véletlenül épp negyedikben lesz kerek, és az érettségire készülődve kitöltöd az ottfelejtett hézagokat is, ha tényleg át akarsz menni... Hasonló cipőben voltam, és inkább végigcsináltam. Nem bántam meg. Alig hittem el hegesztés tanfolyamon, hogy tényleg szinte mindenki, aki nem érettségizett, csak szenved tök nyilvánvaló anyagrészek felidézésével, miután alig ezerszer mondták már el szinte minden anyagrész kapcsán...
2016. jan. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az nem tudom ,hogy hányy éves kortól lehet,vagy hogy van ez.


Én is egy okj-s hegesztő tanfolyamon vagyok. A követelmény annyi volt,hogy egy teszten megfeleljek. Volt matek,nyelvtan. Ezek a feladatok kb ált.isk. harmadik,negyedik osztály szinten vannak. Meg volt egy beszélgetés is.


Végzettségről se sokat tudok,hogy mi a minimum. Párunknak van érettségije,van,akinek 8 általánosa van.


Igen ,ingyenesek. Nekem is ez a 2. okj-s tanfolyamom.

2016. jan. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Ezt még alaposan át fogom gondolni de végülis azért gondolkoztam ezen az opción mert nehéznek tartom az érettségit.

2016. jan. 6. 07:29
 4/8 anonim válasza:

Az érettségit szerintem tedd le. Ha már eddig eljutottál,ne azon az 1 éven múljon. Ha meg 11. után otthagyod,elpazaroltál jópár évet.

Nekem is van érettségim. A helyedben letenném. Utána jöhet a hegesztés.


2-ik voltam.

2016. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2. voltam,így akartam. :D
2016. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Most hogy mondod lehet hülyeség lenne 3 évet elpazarolni. Csak tudod az ember ha van rá lehetősége minnél hamarabb szeretne önálló lenni szerény véleményem szerint. (Sajnos manapság szerintem egyre több a sok kis semmirekellő ,,anyám-apám eltart" hozzáállású emberke.)
2016. jan. 6. 20:07
 7/8 anonim válasza:

Megértem,hogy önálló lennél már,de amíg tudsz,tanulj. Nem fogod megbánni,fiatal vagy még.

Én a helyedben letenném az érettségit. A hegesztőt pedig iskolában végezném el,nem tanfolyamon.


Tanfolyamon csak az az egyféle kerül a bizibe,amit tanultál. Pl fogyóelektródás védőgázas ívhegesztés.


Ha jól tudom az iskolai bizibe csak azt irjak,hogy hegesztő,de ebben benne van minden. Fogyó,láng,awi,bevont.

Rem nem mondtam hülyeségt,nézz utána.


Gondolkodj,aztán mérlegelj,de az érettségit ne hagyd annyiban.

2016. jan. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érettségivel hegesztőként jobbak az esélyeid. Eldöntik, hogy nem lehetsz tökfej, és eléggé ragaszkodnak is hozzá.
2016. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!