Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS! Egyetemen hányszor lehet...

SOS! Egyetemen hányszor lehet záróvizsgát tenni? (ez alatt az államvizsgát értem, nekem csak az maradt)

Figyelt kérdés
A szakdolgozatomat már megvédtem, de kicsit kacifántos a dolog. Először jelentkeztem a záróvizsgára, de nem lett kész a szakdogám, így nem is mentem vizsgázni. Aztán próbálkoztam, megvédtem a dogámat, de a tételen elcsúsztam. Elég sok családi problámam van az utóbbi egy évben, és nem tudom össze szedni magam. Hamarosan újra próbálkozokm de félek, mi van ha megint nem sikerül? Az a helyzet, hogy úgy írták ki a vizsgadíjjat, mintha 3x-ra mennék, pedig eddig csak egyszer voltam bizottság előtt. Szóval ha most sem sikerül, akkor kb vége mindennek hiába jártam egyetemre? Hogy működik ez? Vannak egyetemek ahol nincs is államvizsga, és szerintem ez nem igazságos..Kerestem az egyetem honlapján infókat, szabályzatot, de erről konkrétan nem találtam semmit. Az egyetemre nem tudok bemenni, mert másik városban lakok. Készülök és tanulok ezerrel, de ez a gondolat nem hagy nyugton. Nélunk az államvizsga ugye beleszámít a diploma jegybe, így amíg az nincs meg, addig a másik sem. Viszont az államvizsgát nem kellene, hogy külön tantárgynak számolják (tehát 3x-i sikertelenség után, hogy kivágjanak), mert ezzel nincs jogviszonyom és nem is jár érte kredit... Hálás lennék ha valaki, aki jártas az ilyen dolgokban felvilágosítana. Köszönöm.
2016. jan. 5. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pedig az intézményben kellene utána érdeklődni. Ha nem találod a szabályzatot, akkor valamilyen illetékesnek kellene írni ezzel kapcsolatban. (Bőven elképzelhető, hogy nincs korlátozva a záróvizsgák száma. Inkább az ideje van, évente 2 záróvizsgát tudsz tenni, mert annyi van, azért emiatt is necces lehet.)


Az biztos, hogy ez központilag nem szabályzott. Az egy tárgyból letehető vizsgák száma az teljesen más (amúgy nem 3, hanem 6 a maximum, de lényegtelen), a záróvizsgára nem lehet értelmesen alkalmazni.


Olyan helyről meg nem tudok, ahol nincs záróvizsga. Anélkül felsőfokú oklevelet senki nem kaphat, ez viszont szabályozott.

2016. jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szegeden pl. nincs..a BTK-n..annyit ir a honlapon, hogy annyiszor lehet vizsgazni ahany tarybol all a vizsga..de ez fura. Mindenesetre koszonom a valaszt
2016. jan. 5. 17:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem neve nélkül pedig igen nehéz segíteni, de azért megpróbálom. Nálunk, a Testnevelési Egyetemen összesen kétszer tehetsz záróvizsgát, ezt a TVSZ szabályozza. Azaz nálunk már kibuktál volna...

BTW, ha tudtad, hogy nem lesz kész a szakdogád, miért nem jelentkeztél le a záróvizsga jelentkezésedtől? A leiratkozási határidő a szakdoga leadási határozzadejéhez van kötve, pont az ilyen esetek miatt, hiszen amikor jelentkezel, nagy valószínűséggel még nem tudod, hogy mi lesz a későbbiekben...

2016. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Határidejéhez, bocsi :)
2016. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak akkor még annyira nem voltam képben, nagy volt a para, meg hát eppen hogy kifutottam az időből. Az van nálunk a szabályzatban -azóta előástam, hogy annyiszor lehet menni, ahány tantárgyból áll a vizsga (nálunk 4)...de ez fura, pedig így írja..kicsit hihetetlenül hangzik, főleg, hogy azt mondod nálatok csak kettő. Szóval ha 2x megbukod akkor búcsút inthetsz az egyetemnek? Jó tudom, időben el kell kezdeni a tanulást bla, bla...de az ember mindenből levizsgázik, megvédi a szakdogáját...és besül az államvizsgán 2x akkor hiába volt minden? Rossz belegondolni is...
2016. jan. 6. 22:23
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azt tudni kell, hogy a TF mindig is szigorú volt TVSZ tekintetében (pl. összesen kétszer vehetsz fel egy tárgyat!), másrészt azért nem egy orvosi vagy mérnöki szint elvégezni (ettől függetlenül nem büfédiploma, nyilván). Szóval aki nálunk nem bírja ennyiből megoldani, az jogos is, ha kibukik, plusz ugye a kibúvók száma itt is végtelen (ismerős a bizottságban, rektori engedély, kérelmek, stb.), tehát ez messze nem olyan gyakori jelenség, mint ahogyan hangzik. Záróvizsgán konkrét esetet nem is hallottam vagy olvastam, kétszeri tantárgy elhagyás miatt viszont már rúgták ki csoporttársamat is, az sokkal gyakoribb eset.
2016. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, majd hamarosan megírom, hogy mi lett ennek a kálváriának a vége :D
2016. jan. 6. 23:41
 8/9 anonim válasza:
Szia hasonló cipőben járok, csak nekem aktuális, mi lett a vége?
2018. okt. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül minden jól alakult. Másodszorra már sikerült és azóta befejeztem a mesterképzést is :) Idén júniusban..


Nagyon stresszes időszak volt. Beteleofnáltam végül a TO-ra és mondták, hogy ha 1x buktam akkor még 2x mehetek vizsgázni. Tehát 3x kerülhet bizottság elé az ember. Lehet, hogy a dékánit ki lehet használni a 4-ik alkalomra, de szerintem addig senkit sem buktatnak azért :)

2018. okt. 30. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!