Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE-TTK Földrajz, tudnátok...

ELTE-TTK Földrajz, tudnátok válaszolni a kérdésekre? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz a matek, (ha van), illetve nehezebb itt ez a szak, mint más vidéki egyetemeken? A kollégiumi elhelyezés mennyire esélyes? 300 km-ről járnék oda, és a Kőrösi Kollégiumot olvastam, hogy ez van a legközelebb a TTK kollégiumai közül az egyetemhez, és mennyi esély van ide kerülni, ha anyagi helyzetem nem olyan jó, és messze lakok? Ennyi kérdésem van így elsőre.

2016. jan. 6. 13:37
 1/3 anonim válasza:

Szia!

Igen, van matek, kritériumtárgy formájában,első félévben, amit augusztus végén kell megírni (nem árt rá felkészülni, mert bár nem nehéz, meg szokta szórni a népet) egyébként, sikertelen kritérium dolgozat írását követően fel kell venni az adott tárgyat és ott lépésről lépésre be lehet gyakorolni. Amúgy egyáltalán nem nehéz, mondom csak rá kell szánni néhány napot, esetleg egy hetet. (egyén kérdése a dolog). Fontos tudnivaló, hogy ezt a kritériumtárgyat, a helyismereti kritériumtárgy mellett kötelezően el kell végezni az első két félévben, mert anélkül nem lehet továbbmenni. De ez nem kell, hogy megrémisszen, mert abszolút teljesíthető.

Hogy mennyivel nehezebb? Ez jó kérdés, de személyes tapasztalatom alapján egyáltalán nem lehetetlen megcsinálni.

Kollégiumról személyes tapasztalatot nem tudok mondani, de rengeteg ismerősöm kollégista és úgy gondolom, ha megfelelő a tanulmányi átlagod, illetve az általad leírtakat figyelembe véve, jó eséllyel kapsz kollégiumot. Még egyszer mondom, ez csak az én személyes véleményem, nincs tapasztalatom ez ügyben.

2016. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A matekot augusztus végén kell megírni? Ez azt jelenti, hogy még egyetem kezdése előtt?
2016. jan. 9. 18:07
 3/3 A kérdező kommentje:
Alapképzésre jelentkezek, ez még nem a mester. Most kicsit megleptél ezzel, de Köszi az infót.
2016. jan. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!