Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezhetek úgy érettségire...

Jelentkezhetek úgy érettségire egy tantárgyból, hogy azt hivatalosan nem tanultam?

Figyelt kérdés

Egészségügyi alapismeretekből szeretnék érettségizni, de azt nem tanulam a suliban (sima gimáziumba járok), viszont biológiát igen, és elég jártas vagyok ilyen téren, pszichológiában is, és ahogy elnéztem a feladatsorokat az előző évi érettségikből, nem úgy tűnik, mintha olyan speciális lenne... Lehetséges így jelentkeznem, vagy mivel nem tanultam hivatalosan, ezért nem fogdnák el?


Köszönöm előre is!

19/L



2016. jan. 11. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor lehet olyan tantárgyból érettségizni, ha már van érettségi bizonyítványod.
2016. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szóval akkor halasztanom kéne egy évet, hogy abból érettségizhessek... Az úgy nekem nem igazán éri meg. :( De a választ köszönöm!
2016. jan. 11. 22:02
 3/14 A kérdező kommentje:

És ha valamilyen módon sikerülne osztályozó vizsgát csinálnom belőle, akkor jelentkezhetnék? Mert benne volt az egyik jogszabályban, hogy "Érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt abból a vizsgatárgyból tehető, amelynek a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja. Az érettségi bizonyítvány megszerzése, továbbá a tanulói jogviszony megszűnése utáni érettségi vizsgán bármely vizsgatárgyból – idegen nyelv esetén a magyarországi középiskolában tanított nyelvekből – tehető érettségi vizsga."


Szóval ha lenne belőle jegyem, akkor még idén jelentkezhetnék rá, vagy semmiképp sem megoldható?

2016. jan. 11. 22:13
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
úgy tudom, annyi félévnyi jegy kell, ahány féléves a tárgy egyébként. ha egy másik iskolában, ahol ezt tanítják, vállalják, hogy ott levizsgáztatnak, akkor lehet. járj utána.
2016. jan. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Meglesz, mindenképp! :) Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat!
2016. jan. 11. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel iskolába jársz, nem jelentkezhetsz csak úgy osztályozóvizsgára egy másik iskolában, hanem csak ha az igazgatód vendégtanulói jogviszonyt szervez neked.

Mindenképpen nála kell kezdened. Aztán lehet, hogy azt mondja majd, hogy úgy megy bele, ha te szerzel ilyen helyet, és lezsírozod, és neki csak rá kell tennie a pecsétet, lehet, hogy megoldja neked, és az is lehet, hogy elzárkózik tőle.

Valószínűleg nem lesz boldog, mert akkor érettségizned is a másik iskolában kell abból a tárgyból, és ez nehézséget jelent az érettségi megszervezésében (a te osztályod csak akkor kezdheti meg a szóbelit, ha a másik iskolában megvolt az eredményhirdetés).

2016. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze ez csak középszinten van így, az emelt szinten nem zavarja a te vizsgád az érettségi lebonyolítását, úgyhogy még az is lehet, hogy abba könnyebben belemegy...

Vagy mehetsz rögtön ősszel az érettségi után, de akkor már fizetni is kell.

2016. jan. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem, holnap mindenképp lemegyek az igazgatóhelyetteshez (ő intézi a továbbtanulással és az érettségivel kapcsolatos ügyeket), és megkérdezem tőle is, hogy ez lehetséges-e, illetve ha igen, akkor miket kell intéznem.


Köszönöm a választ!

2016. jan. 12. 00:26
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék egyébként ősszel vizsgázni, mert akkor halasztanom kéne egy évet, úgy pedig nekem nem éri meg az egész, inkább akkor maradok a biosz mellett.
2016. jan. 12. 00:27
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy megkérdezhetem hova indulsz továbbtanulni?
2016. jan. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!