Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontosan hogyan kell kreditátl...

Pontosan hogyan kell kreditátlagot számolni?

Figyelt kérdés

Ösztöndíjátlagnak is hívják egyes helyeken.

Az van ideírva nekem, hogy a megszerzett kreditpontokat kell megszorozni az osztályzattal és aztán ezt az összeget elosztani harminccal. De az összes tárgynál ezt külön kell megcsinálni - mármint, hogy a megszerzett kreditpontot összeszorzom a jeggyel és aztán ezeket elosztom 30-cal, vagy átlagolni kell a jegyeket, ezt megszorozni 33-mal (ennyi kreditet szereztem) és ezt elosztani 30-cal?


Tudom, hogy hülye kérdés, de elbizonytalanodtam.


2016. jan. 13. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Súlyozott az átlag, vagyis amiért több kreditet kaptál, annak a jegye jobban számít. Jegyet szorzol kredittel külön, összeadod a végén, és elég akkor 30-cal osztani.
2016. jan. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2016. jan. 13. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:
jah ez jo lenne,csak nem teljesen igy van sajnos. Amit mondott az elso azt be kell szorozni teljesitett kredit/felvett kredit. Na és ennek az eredményére kapod az osztondijat.
2016. jan. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az nem a koorigált átlag?
2016. jan. 13. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:
De, és az alapján kapod az ösztöndíjat és nem a súlyozott átlag alapján. Én úgy értelmeztem ez volt a kérdés, de bocsi ha tévedtem.
2016. jan. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, csak alapnak vettem, hogy a kérdező rendes volt, minden tárgyat elvégzett. Illetve én csak azt fogalmaztam át, amit a kérdező leírt.
2016. jan. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindent elvégeztem amúgy :))

Köszi!

2016. jan. 13. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!