Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérlegképes könyvelő képzés...

Mérlegképes könyvelő képzés nem indul sehol iskolarendszerben?

Figyelt kérdés
Ma olvastam, hogy tavalytól már 2 okj-s képzés ingyenes mindenkinek, de csak az iskolarendszeren belüliek. Viszont engem csak a mérlegképes érdekelne.
2016. jan. 13. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mérlegképes könyvelő képzés általában a pénzügy-számvitel tanulmányokra épül.
2016. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mérlegképes tanfolyamból csak fizetős tanfolyam van (elég drága) pl. Minerva szervezez ilyet vagy egyetemen psz szakot kell elvégezni hozzá.

Iskolarendszerű OKJ úgy tudom ebből nincs

2016. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed az egyetemen a pénzügy és számvitel alapképzést, azzal megkapod a mérlegképes könyvelői végzettséget is. OKJ-ban nem tudom, hogy van-e ilyen.
2016. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pénzügy-számvitelt már tanultam, de nem egyetemen, nekem a mérlegképes kellene. Természetesen komolyabb képzéseket nem indítanak úgy hogy az ingyenes legyen. Eddig bárhol néztem nem találtam én se olyat ami iskolarendszerben menne. Arról már én is hallottam, hogy megadják a mérlegképest is ha egyetemen számvitelt végez valaki, összességében lehet érdemes lenne egyetemre járni számvitelre és akkor már van egy alap diploma amit később folytatni lehetne mester képzéssel és még a mérlegképes is meg lenne. Vagy esetleg nem tud valaki valahol kedvezményes mérlegképes tanfolyamot?
2016. jan. 14. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:

200-250 eFt körül vannak, a képzéssel és a vizsgákkal együtt, függ attól is merre fele laksz. Ha ennél sokkal olcsóbb akkor többnyire kissé átverős a dolog, pl. nem tüntetik fel hogy a vizsga plusz 50 eFt, az ilyenekre figyelj azért. Képzés+vizsga sokkal 200 eFt alatt vannak, akkor az már gyanús.


Amúgy kissé nehéz úgy ajánlani kedvezményest, ha nem tudjuk merre fele keresel. Ajánlhatok olcsót Szegeden ha Győrben élsz :)

2016. jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy egy alapszakkal tényleg jobban járnál. Mestert se kell végezni és jól el tudsz helyezkedni. Amúgy néhány egyetemen csak akkor kapsz mérlegképest ha a számvitelt veszed fel szakiránynak.
2016. jan. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bács megyében élek (tehát ahova mennék az Kecskemét, Szekszárd, Pécs vagy Szeged). Néztem én is több oldalt, ahol van mérlegképes képzés (fizetős), mindenhol hasonló árak vannak, sok helyen úgy hirdetik, hogy csak 120 e ft, de az csak maga a képzés díja, plusz a vizsgadíj, plusz modulonként ez az amaz, plusz a könyvek, úgyhogy azt látom én is mindenhol hogy kb egy az ára plusz-minusz 10-20e. Jelenleg nem vágnék bele fizetősbe, az egyetemen talán jövőre elgondolkozok (kisgyerek mellett nehézkes lenne egyelőre). A munkaerőpiacon többre megyek a mérlegképessel mint a diplomával (eddigi tapasztalatok alapján), ha könyvelőként akarok dolgozni. (de szó se róla, nem lenne rossz ha mindkettő meglenne)
2016. jan. 15. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:

A pénzügy-számvitel szak elvégzésével sem automatikus ennek a megszerzése, csak 2 a BGE és a Corvinus elvégzése esetén,de ekkor sem mindenkinek és ebben az esetben is fizetni kell egy regisztációs díjat.

Illetve 2016 szeptembertől már indul iskolarendszerben is.

2017. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a Pannonon végeztem psz-t és megkaptam a mérlegképest, persze ki kellett fizetni a regisztrációs díjat. De nem csak a BCE és a BGE ahol ilyen van, több egyetemen is ki lehet váltani psz után a regisztrációs díj ellenében a mérlegképest.
2017. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!