Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz letenni a jogsit?

Mennyire nehéz letenni a jogsit?

Figyelt kérdés

Én annyira félek tőle, hogy meg se próbálom.

Szigorítottak is rajta,igaz?


1, a tanulás finoman szólva sem az erősségem.

És hát anyagot adnak rendesen én meg hát,hogy is mondja...nem vagyok az a jó képességű.


2, ott a vezetés. Született béna vagyok. Már az is frusztrál ha mellénk áll egy busz,kamion stb. És akkor még nem beszéltem a villamos,biciklis kanyarodjál,szembe jövő kombinációkról. Nem tudok ennyi felé figyelni


NAGYON félek tőle!!!!!! Izgulós vagyok és stressz hatására durván romlik a teljesítményem.

Más most félek a vezetéstől, a közlekedéstől !!!

Nagyon nem szeretnék elmenni,de egyszer muszáj lesz.


Mondom ezt középkorú férfiként.



2016. jan. 14. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Miért lenne muszáj? Nem kötelező a jogosítvány, nem kötelező vezetni, sőt, ha ilyen mértékű frusztrációt és terhet jelent ez számodra, akkor egyenesen nem javasolt. Ha ennyire nem bízol a képességeidben, akkor valószínűleg nem neked való a vezetés, amivel egyáltalán nincsen semmi baj. Felesleges pénzkidobás, ha úgysem fog sikerülni a jogsi megszerzése. Ha pedig véletlenül mégis sikerül, akkor sem biztos, hogy vezetned kéne, ha ennyire ki vagy tőle készülve, nyilván te sem akarsz megölni senkit.


Középkorú férfiként pedig egyébként sem látom, miért lenne annyira nagyon sürgető és létszükség a jogosítvány, ha eddig kibírtad, ezután is ki fogod bírni nélküle.

2016. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azért,mert kell az élthez. Nagyon sokan nagyon furán néznek rám amikor kiderül. A legrosszabb, hogy nem is feltételezik, hogy nem tudok vezetni és úgy beszélnek hozzám a vezetésről.

Már kínos és úgy érzem kevesebb vagyok miatta.

A tananyagtól is félek, hogy nem tudnám megtanulni !


Viszont már most frusztrál és kikészít a gondolat.

2016. jan. 14. 15:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi frusztrál jobban: a gondolat, hogy meg kell tanulnod a kreszt, az elsősegélyt és az autóval kapcsolatos dolgokat, valamint vezetned kell, vagy az, amikor az emberek meglepődnek, hogy nincs jogsid? Szerintem az előbbi sokkal terhesebb dolog. Én azt gondolom, neked felesleges, és ha eddig megvoltál nélküle, akkor külső nyomásra ne állj neki, mert abszolút nem elengedhetetlen az életedben a jogosítvány. Persze ha szívesen kidobsz az ablakon 150-200 ezer forintot, és esetleg megélsz egy brutális kudarcélményt, akkor egészségedre, senki se tart vissza.
2016. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy kezdtem el, hogy "csak legyen meg, essünk túl rajta, hiszen mindenkinek van, jól jöhet valamikor, stb.".. Az elméleti részek elsőre meglettek, az elsősegély annyira alapvető, hogy nehezen lehet rajta megbukni, a KRESZ némileg nehezebb, de a tesztes gyakorlófeladatokkal, amit általában az autósiskola biztosít, könnyen megtanulható maximum 1 hét alatt, és ugyebár van lehetőség néhány hibára.

Most a vezetésnél tartok, amitől jobban tartottam, mert sosem érdekelt a vezetés,nem vagyok egy műszaki ember, nem én voltam az, akit apu kivitt a város szélére a semmi közepére, hogy próbáljam ki az autót.. De pozitívan csalódtam, már az órák felén túl vagyok, és szinte hibátlanul tudok vezetni. :) Én is azt hittem, hogy ijesztő lesz a forgalom többi résztvevője, de nem, ha pedig mégis aggasztanak, akkor maximum lassabban mész, és biztosabban érzed magad. A többiek meg megelőznek, esetleg anyáznak, az ne zavarjon, ha neked így jobb. Persze sok a buktató, meg kell a gyakorlat a jó vezetéshez, de így utólag nagyon örülök, hogy most "letudom" a jogsit, ki tudja mikor lesz rá szükség..

Szóval szerintem ne félj tőle így látatlanban, próbáld ki, keress egy jó oktatót(!) aztán adjad neki!:)


20/L

2016. jan. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Legendák keringenek arról kit,milyen apróság miatt buktatnak meg csak, hogy még egy kis pénz szedjenek be.

Nagyon gáz, hogy ennyi idős férfi létemre még ezt sem tudtam összehozni,de egyszerűen sosem érdekelt aztán már félni is elkezdtem tőle.

2016. jan. 20. 10:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz. Annyi analfabéta, félmajom van az utakon, hogy nem hiszem el, hogy gondot okozna a vezetés annak, aki ki tud érni egy kérdést gyk-ra.
2016. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Papi Gonzales ***** válasza:
hát ez a tanulni kell a kreszt...ott voltam a tanfolyamon és az bőven elég volt, az egész tök logikus és intuitív...a vezetés részét meg csak gyakorolni kell
2016. ápr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom tanácsolni, mint az előttem hozzászólók.

Magadnak akarj megfelelni, és ne másoknak!

Szeretnél jogosítványt? Vagy csak azért, hogy ne lógj ki a sorból, és feltudj vele vágni?


A kresztől meg nem kell félni, egy normális autósiskola felkészít rá, megéri bejárni. Emellé vannak CD-k, azokon tudsz gyakorolni, illetve vannak könyvek, érdemes áttanulmányozni hozzá.

Segg, és akarat kell, és bízni magadban..

Egy kresz oktatás kb. 30.000Ft körül van bejárással együtt, de ez iskola függő. Annyit megér, hogy megpróbáld szerintem!

Kitartást, sok sikert!

2016. jún. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Segg, és akarat kell, és bízni magadban..


Az utolsóval mindenképp gond van.

2016. jún. 6. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne velem gond????

Szerintem veled van a gond, normális választ adtam hozzá szerintem. Te szerintem csak azért akarod letenni, hogy fel tudd mutatni.


' Segg, és akarat kell, és bízni magadban.. "


Miért, nem így van? Az írtad, hogy a tanulás nem az erősséged.. Ha le akarod tenni a jogsit, legalábbis a kreszt ( vagy odáig eljutni ), ahhoz igen, segg kell, hogy leülj és megtanuld!!! És mellette akarat, és elszántság! Ebben mit nem lehetett érteni?


És a bízni magadban, megint mit nem lehetett érteni? Normális voltam hozzád szerintem, igen, úgy nem lehet hozzáállni, hogy úgysem fog menni..


Nem is értelek.


SZÍVESEN!

2016. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!