Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Száray féle...

Mit gondoltok a Száray féle történelem tankönyvekről?

Figyelt kérdés
Fellehet belőle készülni úgy, hogy legalabb 80-90%-os vizsgát kreáljak EMELT színten vagy csak középszíntnyi anyagokat tartalmaz?

2016. jan. 15. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően az ő könyveiből készültem, mellette pedig rengeteget olvastam (nem tankönyveket). 91% lett az emelt.
2016. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A törzsszöveg nem annyira részletes, viszont arra nagyon jó a könyv, hogy a forrásokkal ismerkedj! Én azt ajánlom, hogy minden témánál olvasd át az összes szöveges forrást, figyeld meg a képeket stb., mert nagyon forrásközpontú az emelt érettségi is.
2016. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Elég sok hiba van benne, de emelt érettségire ettől függetlenül fel lehet készülni belőle és még jó eredményed is lesz. A hibák pedig inkább akkor számítanak, ha mondjuk történésznek készülsz.

A forrásokat nagyon nézd át, érettségin is van forráselemzés. Akár tanár segítségét is kérheted abban, hogy mikre kell figyelni, hogyan lehet levonni alapvető információkat a szöveg segítségével (gondolok itt olyanra, hogy ha mondjuk nincs megadva a keletkezés, akkor hogyan lehet nagyjából behatárolni).


Emellett azért még olvass hozzá mást is. Vannak a sárga érettségire felkészítő könyvek (emelt + közép szintre is van 1-1 könyv), abban nagyon jól vázlatosan le vannak írva a dolgok, ez még a tételek kidolgozásához is jól jöhet majd.


Ha kell valamiben segítség vagy valami nem tiszta, akkor írj nyugodtan, töi szakon tanulok :)

2016. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából jogász akarok lenni és oda a töri és a magyar kell. Mivel a magyar emelten brutalis, ezert azt kozepen csinalnam meg, raadasul toribol alapbol jo vagyok, szoval ezert palyazom az emeltet.

Az erdekel, hogy a vizsga mennyire nehez?

Nagyon sokat kell tanulni ra, ha jo eredmenyt akarok?

2016. jan. 15. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nagyon sokat tanultam rá, de nekem voltak hiányosságaim, és nem is szerettem a törit. A magyart szerettem, de nem mertem abból emeltezni, mert szerintem is nehezebb...úgyhogy maradt a töri. Még így is azt mondom, hogy a töri emelt azért teljesíthető, de sokat kell rá tanulni. Én is jogra jöttem :) Hajrá!
2016. jan. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

És milyen a jogi képzés?

Anno hogyan kerültél be?

Duplázással vagy rendes pontszámítással?

2016. jan. 15. 15:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Duplázással kerültem be, egy emelttel, egy felsőfokú nyelvvizsgával és egy tanulmányi versenyért kapott többletponttal (ELTE).
2016. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!