Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem az...

Szerintetek van esélyem az álmáim eléréséhez, vagy adjam fel, és érjem be egy szakmával?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit hosszú lesz a történetem...


Mindig is orvos akartam lenni. Készültem is rá rendesen az évek alatt, tanultam ezerrel. Csakhogy úgylátszott megakadályozott valami...13 éves voltam (hetedikes, már év vége felé volt) amikor történt egy "családi tragédia". Nem írnám le, hogy micsoda, de a lényeg, hogy ez a dolog megbélyegezte az életemet és hosszú időn át hatással volt rám. Onnantól kezdve nem tanultam, magamba fordultam, a barátaim elhagytak, és a szüleim sem törődtek velem. Kész rémálom volt. A hetedik és nyolcadik osztályos teljesítményem, és ezzel együtt persze a bizonyítványom is kész katasztrófa lett. Felvettek egy suliba, szakközépbe. Mondanom sem kell, a környék legalja volt az az iskola. 1 hetet bírtam ott, mert az odajáró emberek, maga a színvonal az kicsinált. Áthoztak egy jóval erősebb erősebb iskolába a szüleim (hogy olyan átlaggal, hogy tudtak ide átengedni az számomra rejtély, de szerintem azért, mert az iskolaigazgató közeli rokonom). Itt is szakközépbe, gépészeti szakra jöttem. Azért nem gimnáziumba, mert a szüleim nagyon lenézték a teljesítményemet és azt mondták, hogy itt szerezzek legalább egy szakmát. Legyünk őszinték...sík butának néztek, és azt remélték, hogy legalább egy szakmát szerzek és kész....

Igen ám, de! Annyira megtetszett ez az iskola, olyan otthonos, és annyira jól érzem itt magam, hogy ráhajtottam. A jegyeim egyre inkább javultak. A tanáraim szeretnek. Négyesnél rosszabb jegyet szinte soha, vagy nagyon ritkán hozok haza. Érdekel minden tantárgy, de legfőképpen a kémia, a matek, meg a fizika ami nagyon tetszik. Nagyon jól is teljesítek ezekből. Kémia szakköre is járok, sőt ugyan még nem tanulok biológiát, de indult az iskolában egy biosszal kapcsolatos szakkör, oda szintén elkezdtem járni. Ez már pár hónapja így megy, és a szüleim, meg a tanáraim is nagyon büszkék rám. De ami engem bánt, hogy a szüleim még mindig nem bíznak bennem, így nem is engednek át a gimnáziumba. Mindig azzal jönnek, hogy az nekem erős, meg néha a fejemhez vágják, hogy úgyis megunom a tanulást (ez esik a legrosszabbul, mert én szeretek tanulni). Eldöntöttem, hogy maradok itt a szakközépben, más esélyem úgysincs. A tanulást persze ettől függetlenül ugyanolyan komolyan veszem. De az bánt a legjobban, hogy még mindig orvos szeretnék lenni, nem pedig gépész.


A kérdésem tehát konkrétan az lenne, hogy van e bármi esélyem is továbbjutni innen az orvosira? Olvasgattam hasonló esetekről, de sok helyen azt írják, hogy a szközépsuli semmit nem ér, és ha biztosan beakarok jutni az egyetemre, akkor gimnáziumból jóval nagyobb az esély. Jó kapcsolatban vagyok egy tanárommal,és tőle is megkérdeztem. De ő azt mondta, hogy szerinte esélytelen és legyek csak gépész. Ez nagyon elkeserített és most tanácstalan vagyok, hogy tegyek e az álmaimért (megéri e, vagy csak koppannék?), vagy inkább hagyjam és koncentráljak erre a szakmára?


(Ha esetleg a történetemből nem derült ki, elmondanám, hogy jelenleg kilencedikes vagyok, 15 éves.)

Köszönöm, ha valaki szánt rá időt és végigolvasta!



2016. jan. 15. 15:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ó, bocsánat, most látom, hogy félreírtam a kérdést! *álmaim
2016. jan. 15. 15:58
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem esélytelen, de a szüleid támogatására szükség lesz. Legalább egy felvételi tárgyból (biosz és kémia vagy fizika) emeltezned kell, de én azt sem tartom kizártnak, hogy mire te odakerülsz, mindkét tárgyból emelt kell majd...


Én mindenképpen korrepetálást javaslok. Keressetek különtanárt, akivel veszitek a gimis anyagot, és felkészít az emelt szintű érettségire. Ugyanolyan alapokat kell kapj, mint egy gimis, különben nem lesz esélyed.


A szüleidet győzd meg, legyen az az alku tárgya, hogy addig támogatnak csak ebben, amíg a suliban nem romlanak az eredményeid.


Hajrá!

2016. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! A magántanár/plusz óra tényleg jó ötlet!
2016. jan. 15. 16:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
11. Meg 12. osztályban járj faktra,otthon hétvégente tanulj sok bioszt meg kémiát,és úgy sikerülni fog! :) Remélem valóra válik az álmod! Én is majd egyszer orvos szeretnék lenni.
2016. jan. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Kívánom, hogy neked is sikerüljön! :)
2016. jan. 15. 16:38
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló hibásan írta. Orvosira emelt biológia és emelt kémia vagy fizika kell, tehát 2 db emelt szintű érettségi.


Esélyed pedig természetesen van. Én bár gimnáziumba jártam és ráadásul olyanba, ami nem volt gyenge, de a kémia órákon például a tanár telefonozott sokszor és elbeszélgette az időt, tanítás helyett, fakultációt is csak elvetve, pár alkalommal sikerült megtartania az érettségi évében. A biológia tanár pedig bár nagyon kedves volt, de nem volt túl nagy segítségre az érettségire való felkészülésben.

Magántanárt pedig nem akartam, mert egyedül jobban szeretek készülni, saját tempóban.


Ebből a helyzetből kiindulva Neked miért ne sikerülne? Ha elég okos és kitartó vagy (kémia számolásokhoz több hónap kitartás kell), akkor nincs akadálya.

A te életed, te döntésed. Sok sikert!

2016. jan. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2016. jan. 15. 17:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó úton jársz, nem kell soha elkeseredni! Mindenképp maradj ott szakközépben, hiszen ott jól érzed magad, mint írtad. Egy iskolaváltás nem mindig sül el jól, így jelentős hátrányt okozhat.

A szakközépiskolát meg egyáltalán nem kell lebecsülni! Nem is igaz mindig, hogy egy gimnázium jobb, mint a szakközép!


Végezd el szépen a szakmát, ezzel bebíztosítod magad.

Emellett 3. és 4. évfolyamtól szokott indulni fakt. Kezdeményezd, hogy legyen biológia, kémia és fizika fakt. Mivel gépészsuliról van szó, ezért a fizikafakt természetes hogy indul, abból simán meglesz az emelt érettségid 80-90% fölött.


A másik emelt érettségi meg kijön kémiából vagy biológiából (vagy mindkettőből, ahogy majd alakul).


Amúgy már előre érdeklődhetsz hogy pl. a mostani évben indítottak -e biológia ill. kémia faktot. Ha igen, akkor nagyvalószínűséggel később is fognak, ha lesz elég jelentkező.

Márpedig ott, ahol szakkör van (mint említetted), ott faktra is lesz igény!


A másik dolog meg az, ha most pl. indítottak már faktot, akkor akár jövő héttől kezdve nyugodtan járj be arra az órára is. Nem számít, hogy még nem vagy 3. évfolyamos, beszéld meg a tanárral, hogy engedjen beülni téged a hátsó sorokba, mert érdekel a téma! (ha igazi tanáremberről van szó, akkor meg fogja engedni).


Remélem segítettem, ha van még kérdésed, írj bátran.

2016. jan. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Tényleg sokat segítettél, és így még inkább elhatározotabb lettem! Köszönöm! :)
2016. jan. 18. 20:55
 10/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Kiemeltem a kérdést, mert szeretném még megtudni, hogy hátránnyal indulok e innen a szakközépiskolából. Nem tudom mennyit számít e, hogy a legtöbb tankönyvemre rá van írva, hogy "szakközépiskolásoknak". És pl. a kémia tanárom az megmondta, hogy nem úgy tanítja, illetve nem annyit tanít nekünk kémiából, mint a gimnáziumba járóknak. Valamint kémiát csak most meg jövőre tanulok, onnantól már nem...Ez mennyire lehet hátrány?
2016. febr. 22. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!