Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha lenne lehetőségeket külföld...

Ha lenne lehetőségeket külföldön dolgozni hosszútávon a 'röghöz kötést' is kifizetnétek?

Figyelt kérdés
összesen 3.270.000 forint értékben tanultam itthon :D (állami támogatás keretében) ez összesen 13 félév volt (egyet fizetnem kellett) tehát összesen 12 állami félévet használtam. Jelenleg 23 éves vagyok, de ezt a visszafizetési kötelezettséget mikor fogom megkapni? 38. évesen vagy 43 évesen? (Mert ugye már 15. év elteltével sem lenne lehetőségem arra, hogy 6 évet ledolgozzak Magyarországon. És még egy fontosabb kérdés, van-e esély arra, hogy ezt eltörlik? (Mszp pl. ha kormányra jut.) nem politizálni akarok, csak érdekel, hogyha nem a jelenlegi kormány irányítana, esetleg lenne lehetőség arra, hogy ez forduljon? Előre is köszi!

#röghöz kötés #államifélév
2016. jan. 17. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van esély rá, hogy eltörlik, olyan messze van még. Amúgy ez a hallgatói szerződés 2012-től él, az előtte megkezdett képzésekre nem vonatkozik. (úgyhogy még max 7 féléved lehet csak)
2016. jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát rád nem vonatkozik a törvény, ha osztatlan mesterképzésben tanultál vagy ha alapképzés+mesterképzésben, akkor csak a mesterképzésben voltál a hallgatói szerződés hatálya alatt.
2016. jan. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem az se jön ki matekban, hogy tanulhattál már 6 és fél évet, ha még csak 23 vagy.
2016. jan. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Egyet elkezdtem 18 évesen (6 féléves képzés)

következő évben elkezdtem egy 7 féléves képzést. (egyszerre volt a kettő)

Így még azelőtt szereztem meg a 2. diplomát mielőtt 23. életévet betöltöttem volna. A hallgatói szerződést nem emlékszem, hogy 4 évvel ezelőtt aláírtam volna de lehet, hogy igen. Erre a tanulmányi osztály vajon utána tud nézni?

2016. jan. 17. 08:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! 2012 szeptemberben vagy azután megkezdett képzésekre vonatkozik (vagy ha közbe kerülsz át fizetősről államira). Azt nézd meg, hogy van egy olyan féléved amiben 'állami ösztöndíjas' voltál, a korábban ezt államilag támogatottnak hívták és arra még vonatkozik a röghöz kötés.
2016. jan. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mármint hogy 2011 előtt kezdett államilag támogatott képzésekre NEM vonatkozik

remélem így érthető

2016. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!