Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismertek olyat akinek a...

Ismertek olyat akinek a központi felvételin 75-nél több pontja lett az átlaga viszont általában 4,5 alatt volt?

Figyelt kérdés
Akár az előző évekből is.

2016. jan. 17. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Tavaly volt egy osztálytársam, akinek 4,2 körül volt a hetedikes átlaga, a nyolcadik első félévi meg még gyengébb.

77 pontos felvételit írt, intelligens volt, csak nem tanult.

2016. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb. En is ilyen vagyok.
2016. jan. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az egyik osztalytarsam hármas-négyes félévi jegyek mellett 87 pontosat írt. Nem nagyon lehet tudni hogyan csinálta :D
2016. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Higgadtan beült és vagy a félölességérzet hiánya miatt, mivel nem igazán érdekelte, vagy épp olyan iskolába készült, ahová a jegyeivel is biztosan felveszik, vagy egyszerűen nem volt benne olyan szintű izgalom.

Bement, megírta és összejött neki.

A központi írásbeli nagy része minimális tárgyi tudásra, inkább logikára épül.

Ha valaki eleget gyakorol, tud javítani a központi felvételi eredményein, de aki nyolcadik elején 10 pontos matekos ír, az nem fog év végén sem 40 pontosat írni. Aki viszont logikusan gondolkodik lehet.

Központinál a tudás mellékes, a logika kap fő szerepet.

Ha valaki higgadtan beül egyáltalán nem nehéz.

A másik lehetőség a "lezsírozás", mivel ezt gimnázium javítja, erre sajnos van esély (főleg helyi gimnáziumok esetén).

2016. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze. Lehet valaki nagyon erős suliba jár és azért nem olyan jó az átlaga, de amúgy okos. Vagy lusta, nem tanulja meg a dolgokat, d nagyon jó a logikája simán összejöhet. Én még jóval régebben írtam akkor az 50 pontos magyar felmérőm 49 pontos lett mindenféle külön készülés nélkül, mert csak ki kellett logikázni a szövegértést meg a hasonló feladatokat meg írni egy érvelő szöveget és kész. A matek nem tudom mennyi volt kb. 40 pont miközben amúgy 3as voltam matekból (de nagyon erős általánosba jártam). Annyira nem kell ezen csodálkozni, sok minden befolyásolja a dolgokat.
2016. febr. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 80 pontot írtam, az átlagom csak 4,3 volt, mert egy erős általános iskolába jártam. Nálunk nem volt egy osztályban 15 kitűnő.
2016. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt 8 éve.
2016. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!