Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Másodéves vagyok a debreceni...

Másodéves vagyok a debreceni egyetemen és megvolt a 6. vizsgám egy tantárgyból és ugye ilyenkor megszüntetik a hallgatói jogviszonyt. Ki kell fizetni a három félévet visszamenőleg vagy nem?

Figyelt kérdés

#egyetem #vizsga fizetés
2016. jan. 20. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Megszüntetik a hallgatói jogviszonyt, de abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy most február 15-ig tudsz újra felvételizni. Felvételizhetsz, ugyanoda is, és ha felvesznek, akkor ott folytathatod, ahol most abba hagytad. Kreedit elismertetésekkel elismerteted amiket eddig teljesítettél, azt mész tovább. De jelentkezhetsz másik egyetemre is, ha felvesznek, ott lehet tudsz a már teljesítettekből kreditet elfogadtatni, és ha diplomát szerzel nem kell visszafizetned semmit, ezt se. Eddig elment 3 állami féléved, de 9 még van. Ebben a félévben vizsgázzál le mindenből , amiből tudsz. Azt újra felvételi.

2016. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak annyit még, hogy értelem szerűen, ha újra felvételizel lesz egy szabad féléved, és szeptembertől tudod folytatni.
2016. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és ha nem szeretnék újra felvételizni?
2016. jan. 21. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha állami ösztöndíjas voltál, akkor ki kell csengetned a 3 félév lóvéját az államnak, de lehet, hogy csak a felét a teljes összegnek.
2016. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Le is tudod dolgozni, ez azt jelenti, hogy ha kérelmezed, lehetőséged van hazai munkaviszonnyal kiváltani ezt a három félévet. Tehát kapsz három évet arra (mindig kétszer annyit, mint amennyit le kell húzni), hogy másfél évig itthon dolgozz, ezáltal a fizetési kötelezettségedet semmissé teheted. Én két félév után ott hagytam az egyetemet, én is ezt az opciót fogom választani.
2016. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bármilyen munka lehet?
2016. jan. 22. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, rosszul tudtam, két és fél éved van rá, hogy ledolgozz másfél évet, nem három. Most néztem meg a korábbi levelezésemet az Oktatási Hivatallal. Itt van minden, amit tudni szeretnél:


Mentesítési kérelem terjeszthető elő az Nftv. 48/N. § (3) bekezdése alapján, amennyiben a kérelmező vállalja, hogy az állami ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt tart fenn. A hazai munkaviszony fenntartására nyitva álló határidő a mentesítési döntés jogerőre emelkedésének napjától az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő háromszázhatvanötödik napig tart. Ha a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató a fenti időtartamon belül ismételten hallgatói jogviszonyt létesít, a Hivatal kérelemre a munkaviszony fenntartási kötelezettségének a teljesítését a hallgatói jogviszony fennállásának időtartamára felfüggeszti.”


Amennyiben majd ezt az esetet választja, javaslom, hogy nyújtsa majd be az Oktatási Hivatalhoz a fenti tárgyú mentesítési kérelmét hivatalos levélben. A hazai munkaviszonynak társadalombiztosítási szempontból biztosítotti jogviszonyt eredményező bejelentett munkaviszonynak kell lennie. A ledolgozási időszak a Hivatal engedélyezése után kezdődik, de a hallgató kifejezetett kérésére számolható a jogviszony megszűnésétől is. (A hazai munkaviszony fenntartására a ösztöndíjjal támogatott félévekkel megegyező időtartam + 365 nap áll rendelkezésre.) Ilyenkor a ledolgozásra meghatározott határidő a jogviszony megszűnésétől számítódik. Amennyiben a rendelkezésre álló időn belül nem tudja ledolgozni a megadott napokat, akkor részarányosan megállapítják, hogy mekkora összeget kell visszafizetnie.


A kérelem benyújtásával meg kell várnia az Oktatási Hivatal által kiküldött határozatot.

2016. jan. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt nem tudod,hogy fognak e küldeni valami papírt vagy be kell mennem majd aláírni valamit? Bocsi hogy ennyit kérdezek, de annyira kétségbe vagyok esve!
2016. jan. 22. 18:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Fognak küldeni hivatalos értesítést, hogy megszüntették a jogviszonyodat. Utána kellene felkeresned az Oktatási Hivatalt a ledolgozással kapcsolatban
2016. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen!
2016. jan. 23. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!