Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tárgyból sem vizsgáztam...

Ha egy tárgyból sem vizsgáztam félévkor ki fognak rúgni?

Figyelt kérdés

Váratlanul el kellet utaznom, vészhelyzet volt, az iskolával nem is törödtem most folytatnám tanulmányaimat.


BGF KVIK első félévem.



2016. jan. 25. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz meg a 2 félév alatt teljesítendő minimum kreditszámod akkor igen.
2016. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem csak majd most a tavasziban legalább 30 kreditet kell szerezned, ha államis vagy és az is akarsz maradni. Ha fizetős vagy, akkor nincs vész mész tovább és lesz annyi kredited amennyi. A kérdés, hogy az előkövetelmény miatt tudsz-e továbbmenni?
2016. jan. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legújabb szabályok szerint 38 kreditet kell teljesítened minimum két egymást követő félévben, hogy megmaradjon az államilag támogatott helyed, illetve az intézmény egyéb követelményeket is megszabhat. Kérdezz rá a tanulmányi osztályon. Ha önköltséges vagy akkor mindegy.
2016. jan. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
36 kredit kell 2 félév alatt, de csak a jövő tanévtől. Ebben a tanévben (az idei nyári átsorolások alkalmával) még csak az előírt kredit fele kell átlagosan, tehát a legtöbb esetben 30 kredit 2 félév alatt.
2016. jan. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most tavasz végén, amennyiben 2012 szept 1 után kezdted a főiskolát, akkor egységesen 30 kredit kell (nem a mintatantervi fele, hanem 30 kredit, bár ez gyakorlatilag a mintatantervi fele). A lényeg, hogy tavasz végére a vizsgaidőszak után az elmúlt két félévedben összesen legyen meg a 30 kredit, ha mind a kettő féléved aktív volt.
2016. jan. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már egy másik kérdésnél is felmerült, de itt is leírom: NINCS fix 30 kredit, a mintatantervi fele van/volt meghatározva. Bár az tény, hogy a legtöbb esetben ez a kettő megegyezik, de tudok olyan helyről, ahol nem.


Sőt, amit én is most tudtam meg, hogy az átlag 18 kredit csak felmenő rendszerben lesz a 2016/17-es tanévben beiratkozottaktól kezdve. Vagyis akinek már most hallgatói jogviszonya van, végig csak az 50% lesz az előírt.


Itt hivatkoztam be a jogszabályokat is ezekkel kapcsolatban: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2016. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.


Önköltségesen vagyok és úgy döntöttem, hogy a tavaszi félévet passzívon töltöm megcsinálom a szakmai nyelvizsgámat,jővőre pedig nekilátok rendesen.


Ezt ugye megtehetem?

2016. jan. 26. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!