Diszgráfiás lennék?

Figyelt kérdés

Elolvastam egy oldalt ahol összefoglalják a tüneteket és nagyjából minden rám illik.. :/

[link]


Géppel tudok rendesen írni, de kézzel nem nagyon, mindig görcsösenfogom a ceruzát, és erősen rányomom,különben nagyon rondán, írnék, de így egész "szépen"(feltéve ha nagyon lassan írok). :)

Egyébként ez főleg azért vetődött fel bennem, mert gyakran kihagyok betűket, vagy épp, hozzáteszek, felcserélek a szavakban, és tudom, hogy valamit rosszul írtam, mert a szó alkja más mint a megszokott, de mégis kell egy kis idő mire rájövök hogy mit írtam rosszul.Ez az ami furcsa még számomra is. A másik pedig, hogy egyátalán nem érzem mikor kell vesszőt tenni a szövegben mikor nem, vagy mikor kell pont. Megtanultam, hogy a "hogy" előtt kell vessző, de máshol nem érzem, mikor gyorsan egy összfüggő szöveget írok :/

És nagyon nagyon lassan írok, hogy viszonylag olvasható legyen legalábbis számomra, de ha gyorsan írok még akkor is lemaradok és nagyjából 5 perc után elfárad a kezem annyira szorítom a ceruzát x)

És hiába nézem át ezerszer a szöveget mindig marad helyesírási hibám, főleg ékezet, vessző, néha betűcsere.

Egyébként még a hallott szövegértéssel van egy kis bajom, de az elhanyagolható.

Egyéb problémám nincs pl. az olvasással, vagy számolással, a szövegértés, logikai feladatok még valamivel jobban is mennek az átlagnál.

Szóval összeségében lehetséges, hogy tényleg az lennék..? :/



2016. jan. 27. 14:13
 1/4 kinga4ever válasza:
Menj el Nevelési tanácsadóba, es nezesd mag! Nem rég én is elmentem hasonló problèmàkkal. Kiderítettèk , hogy nem diszgráfiám van hanem valami mas, es adtak 5 perces tornákat, ami fejleszti ezeket a nehèzségeimet. Egy papírt is kaptam, amivel több időt kaphatok a vizsgákra.
2016. jan. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

És azt nem tudod véletlenül, hogy erről, vagy ha esetleg az lennék ugye az adott iskolát, amiben tanulok nem értesítik. Utolsó évben nem akarok így "szórakozni" papírokkal. Biztos furán néznének, hogy ez még csak most jutott eszembe/most tűnt csak fel. x)

2016. jan. 28. 17:22
 3/4 kinga4ever válasza:
Az Iskolàt mindenképpen értesítik. Ettol en is féltem, de nem vészes. Több Idot kaphatsz a dolgozatokra es nalam csak én tudom ezt,a tanarok es a baratnōm. Feltem hogy a tanarok majd hangosan beszelnek errol, de most teljesen tapintatosak , es úgy intézik a dolgokat , hogy a többiek ne tudjanak erről. Szerintem nem kell ettől felned , az iskolákban a tanárok nem valami kedvesek, de ezt nagyon jól kezelik.
2016. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kinga4ever válasza:
Én is az utolsó évemet töltöm abban a suliban. A pszihológus azt mondta, hogy amiért jó tanuló vagyok mindig leplezni tudtam, hogy van valami gond .
2016. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!