Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell a 2016/17-es tanévre...

Hogy kell a 2016/17-es tanévre egyetemre jelentkezni?

Figyelt kérdés
Halál komolyan, mindjárt itt a határidő és az egész iskolában senki nem tud róla mondani semmit. A neten sincs normális leírás róla, a felvi-n sincs semmi normális. Kicsit kétségbe vagyunk esve már, mert nagyon szorít a határidő. Annyit tudunk, hogy az interneten keresztüli jelentkezéshez kell ügyfélkaput nyitni. Többen azt mondják, hogy ha jelentkezünk, akkor hitelesíteni kell az önkormányzatnál, van, aki szerint nem. Minden évben változik ez a csoda rendszer és senki sem tudja pontosan, hogy kéne. Valaki esetleg, aki már elintézte a jelentkezést, tudna segíteni? :/

2016. jan. 30. 01:08
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Inkább ne menj egyetemre, tök komolyan. Teljesen világosan le van írva. Mellesleg, milyen iskolába jársz, ahol SENKI sem tud neked segíteni? Én komolyan ámulok, hogy ennyire életképtelenek a végzősök..

[link]

2016. jan. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tényleg nem való ned a felsőoktatás: ott sem fognak mindent elmagyarázni, magadtól kell tájékozódnod.

A felvi.hu-n világosan leírnak mindent a felvételi tájékoztatóban. Regisztrálsz az oldalon. Majd regisztrálsz az e-felvire is. Ott tudod kitölteni a felvételit.

A hitelesítéshez csak praktikus, de nem kötelező az Ügyfélkapu. Ha az e-felvin minden ki van töltve, véglegesíteni kell, ki kell nyomtatni a hitelesítő adatlapot, amit aláírva a megfelelő címre el kell küldeni.

2016. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rendszer már sok éve nem változott, ezt azért megjegyezném. Tehát vagy ügyfélkaput csinálsz az önkormányzatnál és azzal hitelesíted az adataid, vagy pedig majd ki kell nyomtatnod a felvin regisztrált dolgodat és el kell postázni.


A felvi.hu weboldalon kell regisztrálnod és jelentkezned felsőoktatásba.

2016. jan. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elhinni hogy ez a kérdés most komoly.. Mi az hogy a felvin nincs semmi normális? Szájbarágósan szóról-szóra le van írva minden a jelentkezési folyamatról. Teljesen átlátható, világos és egyszerű a rendszer. Ügyfélkapu pedig ahogy fentebb is írták nem feltétlenül kell, elég ha kinyomtatod a jelentkezés lapot és a megadott címre elküldöd postán, én is így hitelesítek majd.
2016. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező ugyan olyan vagy mint én :D

Én is félek hogy elrontok valamit..:/

Itt mindenki olyan nagyon okos mikor válaszolgat..csak oké hogy nektek igy ennyi elmagyarázva,viszont rengeteg dolgot átkell nyálazi felvi.hu-n hogy ne csessz el semmit.

Én sem igazán vagyok tisztában mit hogy kell de én igy csináltam

1. Regisztráltam felvi.hu-ra

2. Regisztráltam e-felvi-re

3. Elkezdtem töltögetni PONTOSAN az adataimat e-felvin.

4. Megjelöltem a szakokat,egyetemeket abban a sorredben,hogy amelyiket a legjobban szeretném azt jelöltem meg elsőnek,amelyiket nem annyira de azért szeretném azt másodiknak, és igy tovább.

5. Szép lassan napról napra elkezdtem töltögetni a dolgaimat,dokumentumokat stb.Pl é jelölök meg olyan szakot is ahova alkalmassági vizsga is kell, és ahhoz pedig orvosi igazolás + érvéyes tüdőszűrő is kell ezért :

6. Kértem orvostól időpotot + tüdőszűrőre is kértem.

7. Megkaptam a tüdőszűrő igazolásom, elmentem orvoshoz aki megirta a háziorvosi igazolást.

8. Beszkenneltem mindkettőt, és feltöltöttem e-felvi-re a DOKUMENTUMOK menü pontba. ( Itt is elkell olvasni szerintem amit odairnak a súgóba,mert ha elrontod és nem abban a formátumban töltöd fel a dokumetumodat akkor ők nem tudják megnyitni és értelemszerűen figyelembe sem tudják venni hogy feltöltötted. Múlhat ilyen pici dolgokon is a felvételi..

9. Jelentkeztem előalkalmassági vizsgára az egyetem honlapján,és várom hogy küldjék az e-mailt az alkalmassági dijának befizetési információiról.


10. Aztán miután elküldték,én elutalom a pénzt az egyetemnek, majd lefénymásolom, beszkennelem a biztonság kedvéért, és előalkalmasságira viszem magammal.

11. Ha sikerül az előalkalmassági, annak az igazolását is lefénymásolom beszkennelem, ( azért fénymásolok ennyiszer, hogy tuti ne vesszen el semmi ..:)) majd feltöltöm a beszkennelt dokumentumot e-felvire, hogy én ott voltam, és sikerült.

12. Ez után elkérem a bizimet, és a 11.-es év végi jegyeimet beszkennelem feltöltöm

13. Ez után, mivel én 4 helyet jelölök meg, és csak 3 igyenes ezért van egy eljárási dij a plusz egy hely miatt, ami 2000 forint. (Tehát ha te pl 5 helyet jelölsz meg akkor neked 4000 forint. Ha államit és önköltségest is megjelölsz ugyan azon az egyetemen ugyan azon a szakon, ugyan azon a tagozaton, akkor az attól még egy helynek számit.)

Szóval e-felvin megnézem PONTOSAN, ALAPOSAN hogy hova,milyen bankszámlaszámra kell elutalni azt a 2000 forintot, és elutalom. Oktatási hivatalnak kell amúgy..

14. Letöltöm a hitelesitő lapot, kitöltöm, aláirom és ajánlott levélként elküldöm az Oktatási hivatal cimére, amit szitén megtalálsz felvi.hu-n.


A jelentkezési határidő február 15.-e viszont hitelesiteni még plusz egy hétig lehet azt hiszem!


Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de én igy csináltam.


Amúgy szerintem egyetemet is felhivhatsz ha valamit nem értesz.. Pl nekem volt olyan,hogy felvi.-n tök mást irtak, mint amit az egyetem honlapján mikor jelentkeztem előalkalmasságira. Ezért felhivtam az egyetemet,és megkérdeztem tőlük,hogy mit hogyan..


19/L

2016. jan. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Köszönöm szépen a segítséget. :))

(és zárójelesen jegyezném meg a végzősöket életképtelennek nevezőknek, hogy attól, hogy ahány embert kérdezünk, annyi féle választ kapunk egy kérdésre, nem feltétlen a végzősök életképtelenek:))

2016. febr. 4. 01:46
 7/7 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n csak egyféle választ találsz.
2016. febr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!