Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri évet...

Szerintetek megéri évet ismételni egy filmszerep (nagyjátékfilm) forgatása miatt?

Figyelt kérdés
11.-es lennék szeptembertől (akkor kezdenénk forgatni is), faktokkal kiegészítve a magántanulósdit nem lehetne megoldani, azért azokon az eredményeken már a továbbtanulás függ....

2016. jan. 30. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. jan. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 San Bernardo ***** válasza:

Szerintem attól függ, nagyon gondold meg.

Nem derül ki mekkora szerep, milyen filmben. Nyilván ha Szabó István vagy hozzá hasonló nagyságrendű rendező választ ki, ÉS nem egy huszadik mellékszerep, akkor igen. Egy kezdő rendező, vagy egyetemista vizsgafilmjére, vagy akárkinek a filmjében ötperces szerepért nyilvánvalóan nem. A kettő között sok minden lehetséges.

2016. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
San Bernardo, igen, nagyon igazad van. Meg nem tudom, kinek a filmje lesz,hogy oszinte legyek, de foszereplo lennek es nem rovidfilmben, ahogy mar emlitettem.
2016. jan. 31. 16:37
 4/8 San Bernardo ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy kinek a filmje, csodálom, hogy nem jártál utána. Hiába főszereplő vagy, ha ez egy amatőr próbálkozás, akkor nem éri meg. Tudd meg a rendező, író, producer nevét, és ha tényleg komoly a dolog, teljes jogod van minden ilyesmit megtudni róla, mielőtt ilyen fontos döntést hozol.
2016. febr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazabol meg nem valaszottak foszereplonek, csak eljatszottam a gondolattal. Meg a castingok folynak. Termeszetesen tudni fogom ezekutan a rendezo nevet.
2016. febr. 1. 10:50
 6/8 San Bernardo ***** válasza:

Akkor világos. Egy LEHETŐSÉGÉRT ne ismételj félévet. Nagyon rosszul mutat ha tovább akarsz tanulni. Ha tényleg ráütik a pecsétet a szerződésedre a főszerepre, akkor még mindig ráérsz félévet ismételni. A filmes szakma már olyan, hogy elhúzzák az ember orra előtt a mézesmadzagot, és sajnos sokan elhamarkodottan döntenek. (Egy kicsit ismerem belülről a szakmát.)

...Tehát a félévismétléssel nagyon sokat kockáztatsz, nagyot bukhatsz. Másrészt pedig ha tényleg tehetséges vagy, akkor meg úgyis lesz még lehetőséged. Várd meg a szerződésedet és a konkrét adatokat (film gyártója, témája, rendezője, producere, forgatás hossza, ideje, gázsi.) Ne dobd el a továbbtanulási esélyeidet mert hirtelen megvillant egy filmes lehetőség, ami még nem is az csak casting (hú de messze van még a film.... hidd el, még a casting sem biztos, még ha ott bólintanak is, akkor is visszavonhatják, és két szék közt a pad alá ülsz.)

...Persze, nem tudom a hátteredet. Ha egyébként is biztos bukásra állsz (nem feltételezem, csak számbaveszek mindent), akkor nincs vesztenivaló. De ha nem állsz bukásra, netán tovább akarsz tanulni, nehogy feladd a félévet.

2016. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a hosszu valaszt! Termeszetesen csak akkor fogok evet ismetelni, ha kb ott tartunk, hogy oke, jovo heten hetfon kezdunk. Igazad van mindenben! Nagyon utana fogok jarni a dolgoknak, az tuti.

(Amugy nagyon jo tanulo vagyok, konkretan az orvosi palya mulhatna ezen, csak ahhoz sosem volt igazan kedvem.)

2016. febr. 2. 13:57
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
Legyszi ne legyel ugy orvos, h igazabol semmi kedved, mert mindvleszunk betegek egyszer. Koszi
2016. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!