Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE Tanulmányi ösztöndíj?...

Tot Bence kérdése:

SZTE Tanulmányi ösztöndíj? (többi lent)

Figyelt kérdés

2015. szeptemberében kezdtem el az egyetemet.

Annyi lenne a kérdésem, hogy az SZTE-n hogyan zajlik a kifizetés? Most (jan. 31 a kérdésemkor), ha esetleg jogosult lennék tanulmányi ösztöndíjra, mikor utalnák az adott összeget? Februárban, vagy majd csak a szemeszter végén, május-június körül? Illetve havonta fizetnek egy bizonyos összeget, vagy egyben utalják el?



2016. jan. 31. 23:22
 1/4 wunderschön ***** válasza:
100%

Ezen a linket pontosan leírnak mindent, ami az ösztöndíjjal kapcsolatban érdekelhet:


[link]


De összefoglalva a kérdésedre a választ, ha az eredményed alapján jogosult leszel ösztöndíjra, akkor márciustól (mivel februárban számolják ki az őszi féléved) havonta fogod kapni az eredményed szerint megállapított összeget. A HSZI általában minden hónap tizedike környékén utalja a pénzt.

2016. jan. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Esetleg arról van tudomásod, hogy átlagosan hány ezer forintról van szó? Mennyi a minimum ösztöndíj, illetve a maximum, amit kiutalnak?
2016. jan. 31. 23:37
 3/4 A kérdező kommentje:
Megtaláltam rá közben a választ, 10000 és 32000 között várható.
2016. jan. 31. 23:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz ösztöndíjat ha a tanulmányod alapján a legjobb 40%-ba tartozol a csoportodban (az adott szakon amit tanulsz nem az egész SZTE-n és nem is az egész karon belül). Az utalás minden hónap 10.én történik (+- 1-2 nap hétvégék, ünnepek miatt). Az, hogy a tanulmányod alapján jogosult vagy-e ösztöndíjra a moduloba fogjak feltenni, de ne számolj rá max ilyen március 8-9 körül. (Sajnos szeretik utolsó pillanatra hagyni.)
2016. febr. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!