Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyiből jön ki egy hét az...

Mennyiből jön ki egy hét az egyetemen? Mit tehetnék hogy anyáék megértsenek?

Figyelt kérdés
Nekem anyáék 5000 forintot adnak egy hétre... De sehogy sem lehet belőle kijönni. Főzni sajnos nem tudok, meg időm sincs rá, igy már a napi kajálásokkal elmegy egy ezres legalább. Hiába mondom nekik, hogy ez így sajnos nem elég, mindig mondják hogy pótoljam ki az ösztöndíjammal (10ezer/hó) . Csak ha meg szükségem van valamire, azt mondják hogy vegyem meg az ösztöndíjból, de persze addigra semmi sem marad belőle :( hogyan tudnám anyáékkal megértetni hogy nem elég ez az 5000 hetente ?

2016. febr. 2. 14:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag nem állnak jól akkor sehogy, vigyél fel otthonról ételt, úgy ki lehet bírni 5-6 ezerből a hetet szerintem. De ha keveselled akkor palyazd meg a szoctamot az egyetemen, vagy keress valami alkalmi melót, ami nem terhel túl az suli mellett.
2016. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok vállalni munkát, nem fér bele a tanulásba. Szoctámot meg nem kapok, mivel anyáék azért nem kersenek olyan rosszul, hogy elérjem a ponthatárt...
2016. febr. 2. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre találták ki a diákhitelt.
2016. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
szerintem örülj, hogy támogatnak, ha én kapnék havi 20ezret az enyéimtől, akkor nagyon örülnék. Nekem még azt sem engedhetik meg, hogy a kolimat fizessék, álljál a saját lábadra és dolgozz. Vannak olyan munkák, amiket lehet egyetem mellett is csinálni... Én 19 éves korom óta tartom el magamat és nem rinyálok.
2016. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem minden szak mellett lehet dolgozni úgy, hogy az ne menjen a tanulás rovására.

Heti 5 ezer nagyon kevés szerintem... Megkérhetnéd őket, hogy üljetek le és számoljátok össze hogy mire mennyit kell költened, hátha veszik a lapot.

2016. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is kevés sajnos, és szerintem sem lehet csak úgy minden szak mellett dolgozni.


Szülőket is minősíti, hogy úgy vállalnak gyereket, hogy havi +1-2 tízezret nem tudnak hozzávágni. Persze az ilyenek azok, akik később majd tartják a markukat, ha majd nekik semennyi nem lesz, a diplomás gyerek meg majd tud adni.

2016. febr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha annyira jól keresnek, hogy szoctámot sem kapsz, akkor ez szimpla zsugoriság, 2 felnőtt fizetéséből nehogy ne jusson mondjuk heti 9-10 ezer, amiből már jól el lehet azért lenni.
2016. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2-3 hétig tételesen írd le, hogy mire mennyit költesz, aztán üljetek le közösen megbeszélni, hogy szerintük mi az, ami nem megfelelő a listán. Hátha veszik a lapot, hogy te igyekszel, csak nem mwgy. Esetleg kérj tanácsot, hogy a lista alapján mit tegyél másképp.
2016. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha "tartós kollégista" vagy, akkor tényleg kevés.

Ha hazajársz hetente, akkor ki lehet jönni belőle, ha viszel fel kaját(sokan így jönnek csak ki ennyiből, anno nekem is ennyi volt, de szerdáig vittem kaját).

2016. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazajársz hetente, tudsz vinni kaját. 3 napig lazán eláll, tehát 3 napra megvan az élelmed. Meg amúgy is, ha szüleid nem keresnek rosszul csak szimplán zsugoriak, akkor szépen ezentúl hordj mindent otthonról. Mosogatószer, dezodor, zsebkendő, stb.

Arra a 2 napra meg bőven elég lesz az 5 ezer.

2016. febr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!