Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kiegészítő érettségi emelt...

Kiegészítő érettségi emelt vagy közép szinten? Nem ciki ennyi idősen megpróbálni?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve érettségiztem, akkor még nem voltak ilyen lehetőségek. Mi ennek a menete? Addig oké, hogy kitöltöm a jelentkezési lapot, beküldöm a megfelelő helyre, átutalom a vizsgadíjat. Aztán küldenek vmi levelet? A másik dolog ami miatt problémázok, hogy túlkorosnak érzem magam. Amikor érettségiztem, csak a mi osztályunk volt ott, ismertem a tanárokat, senki kívülálló nem volt jelen. Most meg valószínűleg el kellene mennem másik városba is. Nem fognak furán nézni rám, hogy 30 évesen állok neki ilyesminek? Munka mellett szeretnék levelezőn továbbtanulni, és a pontom hiába lenne meg enélkül is, egy tantárgy hiányzik. Szóval nem az emelt szintért járó pluszpontok a fontosak, csak az, hogy legyen belőle érettségim.

2016. febr. 4. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fognak furán nézni, elég sokan érettségiznek ilyen korban 1-1 tárgyból. Nyugodtan menj oda. Ha nem kapsz pluszpontot az emeltért, akkor menj középszinten, könnyebb és olcsóbb is. Első körben akár a saját volt iskoládban is próbálkozhatsz a középszintű jelentkezéssel, és akkor ott válaszolnak a kérdéseidre. Ha kormányhivatalban jelentkezel, akkor valószínűleg levélben kapod meg az információk egy részét.
2016. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a régi sulimban nem tanítják ezt a tantárgyat. Valószìnűleg más városba kell majd mennem.
2016. febr. 4. 18:40
 3/5 anonim ***** válasza:

A korod miatt semmi kép ne aggódj. Gyanítom olyan iskolába mész azt az érettségit megírni ahol van esti/levelező tagozat tehát felnőtt képzés folyik. Ebből kifolyólag veled korúakkal vagy akár nálad idősebbekkel fogsz találkozni.

Én idén érettségizek estin, épp tegnap mondta az ofő hogy ne lepődjünk majd meg, lesznek számunkra ismeretlenek az érettségin mert mindig vannak olyanok akik már leérettségiztek csak egy-két tárgy nincs meg nekik vagy javítót írnak és ide jelentkeztek be.

Az osztályomban pedig eleve van 50 éves tanuló is, sőt az egyik legfiatalabb diák vagyok az osztályban a magam 26 évével.

2016. febr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) egyébként egészségügyi alapismeretekből szeretnék, gondolom csak olyan városban lehet, ahol van eü. szakközépiskola.
2016. febr. 4. 21:33
 5/5 anonim ***** válasza:

De hogy készülsz fel?

Majd írd meg milyen lett

2016. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!