Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatika vagy média érettségi?

Informatika vagy média érettségi?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem és ugye az egyik tárgyat szabadon megválaszthatom. Egész eddig úgy voltam vele, hogy én médiából fogok érettségizni, mert érdekel maga a tantárgy és még szóbeli része sincsen. Viszont idén -most vannak médiaóráim- kiderült, hogy órán semmit nem tanulunk csak népszerű filmeket nézünk, hogy teljen az óra...Na most megnéztem a feladatsorokat és a második rész -ahol a filmrészlet alapján vannak a kérdések- elég bonyolultnak tűnik. Egyrészt nem tudom a konkrét filmrészlet kezdetét és végét (nincs mellékelve csak a film címe) és ez meglehetősen nehezíti a dolgot. Ahol kikövetkeztettem az adott részt és elkezdtem megoldani a feladatokat éreztem az elmélet hiányát. Ez nem tudom mennyire tanulható meg önállóan. Találtam egy nagyon jó könyvet (Hartai féle) ami nagyjából lefedi az egész tárgyi feladatsort, viszont a többitől félek. (Azt már megse merem említeni, hogy nem szaktanár tartja az órát.)

Az infó érettségi gyakorlati részétől nem tartok, mert az megy, de ott van szóbeli és őszintén szólva semmi kedvem bemagolni 20 olyan tételt ami egyátalán nem érdekel...

Ti mit tanácsoltok? Esetleg akinek van anyaga média érettségihez azt még megköszönném! :)



2016. febr. 7. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Informatika, azt nézd amelyiknek haszna van. A médiával mit akarsz kezdeni?
2016. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából egyik tárgyat se viszem tovább...
2016. febr. 7. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
De az infó tudásodra bármilyen munkahelyen szükséged lehet. Nekem pl. most jól jönne, pedig már dolgozom. A média tudásból mi maradna meg?
2016. febr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!