Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy megy a szóbeli egy...

Hogy megy a szóbeli egy angolos gimiben?

Figyelt kérdés

Konkrétan az egri Pásztorvölgyi Gimnázium a kiszemelt. (Annyit róla, hogy 2 osztály indul, egy előkészítős és egy kéttannyelvű, és ezek nem is igazán szakok, hanem itt általános az angol.)

Angolul kell majd végig beszélni?

Ja és még valami: Egyik osztálytársam mondta (szerintem csak szivatni akar), hogy vagy szoknyában vagy ilyen tök gáz tatagatyában lehet menni. Most egy normális fekete (nem cica) nadrág már nem is jó?



2016. febr. 9. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:

A szóbeli meghallgatás témakörei:


A családom


A lakóhelyem nevezetességei, kulturális rendez-vényei


Az általános iskolám


Hogyan töltöm a szabadidõmet, mit sportolok


Kedvenc olvasmányaim, könyveim


Hogyan tervezem a középiskolás éveimet


Mivel szeretnék felnõttként foglalkozni


A szóbeli során a kommunikációs készséget értékeljük (világos, tagolt szöveg- és mondatszerkesztés; lényegkiemelés; logikus érvelés, megfelelõ szóhasználat; érthetõ elõadásmód).


Ez angolul lesz, ha jól értettem. De amikor bemész, és köszönsz, azt még magyarul tedd, aztán a tanárok el fogják mondani a következő teendőket.

Sok sikert!

2016. febr. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. febr. 11. 15:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ráparázni. Enyém nagyon laza volt, 5 perc alatt lezavartuk, pedig elég vacak témát húztam. Nekem végig magyarul kellett beszélnem, kedvesek voltak, nem volt kötött, merev forgatókönyv.

Ne aggódj miatta :)

2016. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak témakörök ahogy az első válaszoló meg is írta, de magyarul kell róla beszélni. :) Mivel kéttannyelvű, így nulla angollal is felvesznek, ezek a témák azért vannak, hogy mennyire tudsz választékosan és szépen beszélni, kicsit az intelligenciád felmérjék. Én fekete nadrág, fehér ingben mentem, van aki tök kiöltözött, van aki meg egyáltalán nem, szerintem azért valamennyire próbálj nem hétköznapiban menni. :)

Azt javaslom, hogy napszaknak megfelelően köszönj, illetve ne ülj le amíg nem mondják, legalábbis nekem anno ezeket mondták, max pontos is lett. :) Sok sikert!

2016. nov. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki válaszolt. Nos, azóta megtörtént, és szeptember óta a PVG kny osztály tagja vagyok. :D

Na de, most van itt a nagy választás a következőknek. Szóval, ha valaki azért talált rá erre a kérdésre, mert neki is felmerült, én is leírom a tapasztalataimat. :)


Összesen 2 angolos suli szóbeliéről tudok nyilatkozni.


PVG, azaz Egri Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium:

Teljesen átlagos szóbeli, a fent leírtakkal értek egyet. Nem is igazán az angol tudást mérik fel, de azért magyarul kérdeznek róla. Nos, amikor kihúztam a tételt, megkérdeztem, hogy angolul kell mondani? Tiltakoztak, hogy neem. De szerintem azért tetszett nekik ez a kérdés. :'D


az egri Eszterházy Károly Főiskola Gyakorlóiskolája

Itt viszont már beszélgettünk angolul is, ami azért lepett meg, mert ez nem két tanítási nyelvű osztály. De ide is készültem, így nem ért hideg zuhanyként. Itt jobban kifaggattak azért, bár én valamiért tovább is voltam bent a többieknél. Kb 5 perc az átlag idő, nekem ez 8 volt. Még azt is felírták, hogy melyik más sulikat jelölöm, és hogy mi a sorrendem. De szerintem azért volt részletesebb, mert azt hitték, hogy nekem 100% a szándékom, talán mert a művészeti vonallal is terveim voltak - de egy nap csak 24 óra, egy messziről bejárósnak még kevesebb.


És hogy a végső döntést hogyan hoztam meg?

Több érv szólt a PVG mellett. Barátságosabb környezet, jobb tanítás, több lehetőség. Például ha minden jól megy, már év végére középfokú angol, és alapfokú német nyelvvizsgám lesz. Ez még CSAK egy év. És ez most furcsán hangozhat, én sem hittem, hogy van ilyen, de minden tanárunk 100%-ban jó fej! :DD

A művészetről annyit, hogy azzal ráérek és kevésbé fontos. Hobbinak jó, aztán majd meglátom, hova fajul még 5 évig. - Mert a kny 5 éves képzést jelent.

Hogy szerintem jól döntöttem-e? Naná! Nagyon tetszik a suli. Szeretek ide járni. Nálunk nincs olyan, hogy unalmas nap... De komolyan. Jobban nem is alakulhatott volna. :)

Privátban, vagy itt is nyugodtan írjatok, ha esetleg érdekel még valami. :D


Ja és, nyolcadikosok: Várunk mindenkit szeretettel a nyílt napon 24-én (csütörtökön)! :D



(2016)

2016. nov. 16. 18:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogy hívnak?:)
2016. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
En iden vagyok masodeves itt!:D Igaza van az elottem szolo kny-esnek. :)Mindenkeppen megeri ide jonni, de mindenkinek azt tanacsolom, hogy aki nem tanulos, az ne is jojjon ide. Konnyu bekerulni, de bent maradni sokkal nehezebb es kokemenyen szornak ki. :)
2016. dec. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tudom, hogy már elég régi kérdés, de azért a biztonság kedvéért megkérdezem, hogy ez most is így megy? Amúgy, ha jól számolom akkor most van neked az utolsó éved a PVG-ben, írhatnál még pár sort nekem, ha van kedved, hogy milyen :D.
2021. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Gyerekek, nem azért, de az első két hónapban még minden jónak tűnik, erre ne alapozzatok, amit novemberben írt.

Nem akarlak titeket kiábrándítani, de semmivel sem extrább, mint bármelyik másik kéttannyelvű. Azt meg, hogy a "családias környezet" előny vagy hátrány, mindenki döntse el maga.

2021. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!