Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Napi másfél óra utazás egyetem...

Health visitor kérdése:

Napi másfél óra utazás egyetem miatt, ti bevállalnátok így, vagy mi a véleményetek? (Nyíregyháza-Debrecen-Hajdúböszörmény)

Figyelt kérdés
Első félévben valószínűleg csak az lenne megoldható, hogy buszozok, vonatozok napi kb másfél órát. Most így nem nagyon tudok belegondolni, mennyire lenne elviselhető... mert egyrészről elmenne vele az egész napom, viszont vonaton valamennyit tudnék tanulni, szóval egy kicsivel "előrébb" lennék. Amiket néztem órarendeket, azok alapján kb este 7-8 kor érnék haza, és reggel 6 körül már úton kellene lennem. Ha valakinek esetleg ismerős ez a helyzet, illetve környék, akkor Nyíregyháza melletti településről indulnék, Nyíregyházától Debrecenig, majd Hajdúböszörmény. Szerencsére a buszjárat elég jó.
2016. febr. 10. 18:56
 1/3 gnoomage ***** válasza:

Én 1,5 éve buszozok napi minimum 1,5 órát, télen vagy rossz busznál többet... 5:40-es busszal megyek, a délután az változó...


Elviselhető, de kell vagy társaság, vagy zene és erős bambulás... Enélkül az ember halálra unja magát...

2016. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elviselhető, de szerintem fárasztó is hosszútávon. A másfél óra távolságival összesen, vagy helyben is kell tömegközlekedned?

Nekem két barátom (az egyik két hónapig-ő nagyon kész volt, a másik félévig) ingázott, most már kolisok. Amúgy szak függő, mert egyikőjük bioszos volt, tanulnia kellett rendesen, hát szegény a kollégiumért imádkozott. Másik barátom szaktárs, mi lazábban vagyunk évközben, meg hagyott ki órákat plusz, volt hogy egy-egy éjszakát barátoknál töltött, jobban bírta.

Náluk azért az is szóba jött, hogy egy-egy buliba eljönnek e, mert akkor maradtak reggelig vagy utolsó busz, szóval ilyenekre is gondolj. :D

Első félév után lesz lehetőséged lakhatásra?

2016. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gnoomage ***** válasza:

Igen, utolsó busz vagy reggeli járat ismerős bulikon :D


És készülj fel, hogy ha marad is egy kevés életkedved az egyetem után, az út végleg lefáraszt és hazamész aludni, majd reggel újra.. Ezt egy fél évig fogod játszani, eddig az ismerőseim zöme szintén így volt...

2016. febr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!