Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak jelentkezés után...

Miért csak jelentkezés után és nem előtte tudjuk meg a ponthatárokat?

Figyelt kérdés
Ez miért így alakult ki? Sokkal egyszerűbb lenne, ha előre tudnánk őket, mert mindenki úgy jelentkezne. De miért csak utána tudhatjuk meg?

2016. febr. 10. 21:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ez jó kérdés, de idén is fognak emelkedni 20-30 pontokkal, annyi biztos
2016. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Adok egy házi feladatot:

Egy egyetem matematikus szakára 60 hallgatót szeretnének felvenni. Milyen ponthatárt húzzon az egyetem, hogy a felvett hallgatók száma pontosan 60 legyen, ha minden embert fel kell venniük akik ezt a ponthatárt elérik és a ponthatár utólagos módosítása nem lehetséges?

2016. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Aki esetleg lusta még csak belegondolni is a megoldásba ( az egyrészt hallgasson rám és tartsa magát távol a felsőoktatástól), másrészt a megoldás az, hogy a jelentkezőket pontszám szerint csökkenő sorrendbe kell állítani és a legjobb hatvanat kell felvenni, vagyis a ponthatárt a 60. legjobb jelentkező pontszámánál kell meghúzni.


Vagyis: Mivel előre nem tudni, hogy egy szakra hányan fognak jelentkezni, nem lehet előre ponthatárt megmondani. Ugyanígy a ponthatárokat nem egy felsőbb hatalom emeli (kivéve azt a pár szakot, ahol Orbán miatt igen), hanem mindig igazodik a jelentkezők pontszámához és az egyetemek kapacitásához. Azaz a mindenkori ponthatár úgy alakul ki, hogy pont annyi ember jusson be, amennyit az egyetem fel tud venni.

2016. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
jáj..
2016. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
miért, te tudod hány pontod lesz?:D
2016. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Idén nem emelik a ponthatárokat, alapképzésen marad 280.


Tudom mennyi pontom van, mivel már érettségiztem.


De attól még előre megmondhatnák a ponthatárokat, úgyis csak annyit vesznek fel, amennyi a keret arra a szakra.

2016. febr. 10. 23:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha így lenne, a legtöbb ember sz*rna bele az érettségibe és a tanulásba, nem menne senki sehová tanulni, már bocsánat..
2016. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

az lehet, hogy nem emelik központilag 300-ra és marad 280 az önköltséges, de már annyival sehova nem lehet majd bekerülni, de még lehet 300-al sem ezt jobb, ha elhiszi mindenki ;)

amit meg a második fejteget matematikai egyenletben az merő f. szság, anno amikor felvételiztem felhívtam azt az intézményt, amit elsőnek jelöltem, ott mondták, hogy az egyetem dönthet úgy, hogy nem él az előre meghirdetett keretszámmal és csökkentheti az adott szakra maximálisan felvehető emberek számát.

2016. febr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"De attól még előre megmondhatnák a ponthatárokat, úgyis csak annyit vesznek fel, amennyi a keret arra a szakra."


Most akkor szerinted mi értelme a ponthatárnak, ha nem az, hogy aki azt elérte, azt felveszik?

2016. febr. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nettó hülyeség ez az okfejtés. A második-harmadik válaszolónak van igaza, de elég lenne csak belegondolni. Ha egy egyetem kihirdetné, hogy ide pl. 350 pont a ponthatár, mit csinálna, ha mondjuk 300 olyan ember jelentkezne, aki eléri ezt, de csak 60-at tud felvenni? Sorsolna, vagy mi? És az mennyiben lenne igazságos, mikor ponthatár húzásával a teljesítmény alapján is lehet dönteni? Aki ezt nem látja be, az mondhatni reménytelen.
2016. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!