Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Verseny feladatnál lehet a b,...

Verseny feladatnál lehet a b, rész csak úgy megoldható ha az a, részt is teljesítettük?

Figyelt kérdés
Nem olyan feladat ahol pl kijön x és utána a másik résznél azt kell felhasználni.
2016. febr. 12. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Pont ma találkoztam egy ilyen feladattal; vegyünk egy sorozatot:


a(n)=2/((2n+1)*(2n+3))


Az a) rész az, hogy milyen a;b számok esetén fog ez a sorozat megegyezni a/(2n+1)-b/(2n+3)-mal.


A b) kérdés az, hogy a sorozat első 2005 tagjának összegének 5. tizedesjegye mi.


Lehet, hogy a b) kérdést direkt módon meg lehet oldani, csak én nem tudom, mindenesetre sokkal könnyebb dolgunk van akkor, hogyha az a)-t meg tudtuk csinálni, mivel akkor a b) feladatban azt használva teleszkópösszeget kapunk.

2016. febr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!