Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik egyetem egészségtudomán...

Melyik egyetem egészségtudományi kara a legjobb?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a mentőtiszti képzésen,de nem tudom hol jelöljem meg.

Melyik egyetemen jó a képzés?

19L



2016. febr. 13. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Állami helyen fogsz dolgozni bármelyik lehet, meg egyébként is. Az állam nem tesz különbséget a diploma között, az éles dolgokat meg egyébként is a diploma után fogod megtanulni.
2016. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Semmelweist nagyon dicsérik (én is ide jelentkeztem), a vidékiekről nagyon vegyeseket hallottam sajnos. A debreceniről és a pécsiről is volt, aki jókat mondott, de többen voltak, akik kézzel-lábbal tiltakoztak ellene. Tapasztalatom nincs, de én vidékit nem jelöltem be ezek után.
2016. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Lányként szerintem teljesen mindegy, melyik Egyetemet választod, mert sajnos úgy sem fogsz tudni ápolóként dolgozni! Ezt azért írom, mert az elmélet, protokollok, oktatási anyag szerintem azért kb. egységesek, jelentős különbség nem hiszem, hogy lenne! Viszont Pest szerintem ilyen szempontból azért jobb, mert a fiúkat nagyobb eséllyel felveszik ápolóként dolgozni akár esetkocsira, míg a lányokat sehol! :( Illetve már a szekundáns lapot sem írják alá manapság senkinek. Tehát a képzés nem elég gyakorlat orientált! Lányként plusz még annyi esélyed sincs, hogy legalább ápolóként dolgozhass félállásban kiskocsin, később esetkocsin. Fiúként ez Pesten azért többnyire kivitelezhető, talán felvesznek ápolóként, mielőtt tiszt leszel, ez elég sokat jelenthet! Szóval összességében lányként szerintem mindegy is melyik egyetemet választod, mert nem fognak szekundáns lapot aláírni, illetve nem fognak felvenni félállásba ápolóként. Tehát, amennyiben elvégzed a tisztit azonnal esetkocsi, azzal a kevés gyakorlattal, amit a suli biztosított, hát ez kicsit kevés szerintem. Régen persze a lányokat sem érte hátrány, mert ha még nem is vették fel őket félállásba dolgozni, de legalább volt aláírt szekundáns lap, amivel tudott vonulni önkéntes szorgalomból, amivel kompenzálta a gyakorlati oldalt ma már ez sincs. :( Fiúként sincs aláírt szekundáns lap, legalább is ezen régiómban, de talán félállásba felvesznek ápolóként mielőtt tiszt leszel.

Egyre sza.bb a képzés a gyakorlat hiánya miatt. :(

Lányként meg még rosszabb.

2016. márc. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül szülésznői képzést jelöltem meg.
2016. márc. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!