ELTE fizikus msc?

Figyelt kérdés

Nem teljesen ebbe a kategóriába passzol, de azokat kérdezném aki eltén elméleti fizikus szakirányon vannak: Most vagyok első éves és igazából eddig csak alap szinten tanulok/tanultam mindent és félév végére ki kellene találnom, hogy mi legyen a specim. Az elméleti fizika/fizikus szakirány érdekelne legjobban, de sanszos, hogy nem lennék képes teljesíteni. Azt szeretném kérdezni, hogy alapszintű tárgyakkal is van-e esélyem, meg úgy általában mennyire durva... ?asztrofizika szakirány érdekel egyébként.

+ Ha nem nekem való, akkor mit tudnátok ajánlani? esetleg pár szó a csillagász és az alkalmazott fizika szakirányokról?

előre is köszi!!



2016. febr. 22. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Most BSc 1. éves vagy, nem?
2016. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De igen, bocsi, nem írtam :D
2016. febr. 22. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, csak mert a kérdésed címében msc-t írtál.

Egyébként én is az ELTE-n végeztem elméleti fizikusként, és 1. évben mindent alapszinten vettem fel. Az én véleményem szerint nem indul óriási nagy hátránnyal az, aki alapszinten csinálja az 1. évet, a Dávid Gyula féle vektorszámítás gyakorlatra viszont mindenképp be kell járni, mert az előadáson a zh-kat ahhoz az anyaghoz igazítja, meg egyébként is azt előbb-utóbb meg kell tanulni a későbbi tárgyakhoz.


Az 1. évben mechanika és folytonos közegek mechanikája van, az hülyeség hogy sokkal többet tanulnának az emeltesek, de mindegy is, mert 3. félévben lesz elméleti mechanika, ahol az egész mechanika témakörét újra megtanuljátok, csak akkor már rendesen, variációszámítással. Azt úgyis emelt szinten kell felvenni, és nem jelent hátrányt ha nem emelten csináltad előtte a mechanikát - bár ezt Györgyi Géza nem így gondolja, és egyfolytában szapulja az alap szintről hozzá járókat.


1. évben kalkulus van még emelt szinten, az viszont teljesen felesleges, ugyanazt tanulják csak nehezebb példákat vesznek. Nem lényeg, hiszen a fizika nem attól lesz később nehéz, hogy nem jut eszedbe hirtelen, hogy milyen helyettesítéssel is kéne egy bonyolult integrált kiszámolni.

Analízist pedig úgyis fel kell majd venned 3. félévtől.


A DGy specikre viszont mindenképp érdemes bejárni, főleg a rezgések és hullámokra I-II-III-ra. A képzésem alatt nagyon sokat használtam a rezghull jegyzeteimet, aki azokra nem jár be és nem tanulja meg, az viszont óriási hátrányból indul a későbbiekben, főleg kvantummechanikából és elméleti mechanika gyakorlatból - ugyanis az elmmecha gyakorlat házi feladatai és zh-i szinte teljesíthetetlenek, ha nem tudsz egy rugós-golyós rendszert megoldani, amit rezgéseken tanulsz meg rendesen.


1. évben még az elektromágnesség van emelt szinten, ami szintén nem számít, mivel az csak egy fenomenologikus leírást ad - a mágneses résznél ráadásul a klasszikus értelmezést tanítják, ami hamis és utolsó évben megtanítják, hogy miért is nem nem jó. Azért lényegtelen ezt emelt szinten felvenni, mert 4. félévben lesz elektrodinamika, ami ugye már emelt szintű lesz, és az lesz a mérvadó, ott fogjétok matematikailag leírni az eldint és az egészet újratanuljátok.


Szóval véleményem szerint nem sokkal nehezebb a szak akkor, ha 1. évben nem vettél fel mindent emelt szinten - 3. félévtől úgyis mindent úgy fogsz. Azonban az árulkodó lehet, hogy a nagyjából 20-22 fős elmfizes végzősök között 4-en voltunk olyanok, akik alapon kezdtük, sokan buktak ki (de mindkét csoportból).

2016. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon hálás vagyok a hosszú válaszért! Rendben a specikre bejárok akkor, akaraterő az megvan, remélem sikerül. És akik kibuktak azoknak volt lehetőségül átmenni más szakirányra?
2016. febr. 22. 20:49
 5/5 anonim ***** válasza:
A 3., esetleg 4. félév után van lehetőség átmenni gyengébb szakirányra, de utána már nehezen, mert azért elég differenciáltak a szakirányok. Ha valaki átmegy másikra, akkor csak az alkalmazott "fizikus" szakirányra van lehetősége, mert a többi szakirány esetén túl sok tárgyat kéne bepótolnia.
2016. febr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!