Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villanyszerelő okj mennyire...

Villanyszerelő okj mennyire könnyű?

Figyelt kérdés
Érdekelne, nektek mennyire volt nehéz kitanulni a szakmát. 20 éves vagyok, Corvinusos hallgató, de szeretnék egy szakmát tanulni esti képzésben, Szerintetek mennyire nehéz? Mennyire tudom összeegyeztetni az egyetemmel? Tanulni kell sokat, vagy a gyakorlati része a hangsúlyosabb? Tudtok ajánlani iskolát? Köszönöm!

2016. febr. 22. 21:27
 1/5 tothp ***** válasza:
0%
Hát... Ha mellényúlsz és megb...sz a villany, tök mindegy, hogy hány diplomád volt előtte.
2016. febr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes hozzászólást.
2016. febr. 22. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én rendes nappali képzésben végeztem mint villanyszerelő szakmunkásképzőben, 7 éve. Az az igazság hogy aki így estin úgymond "tanfolyamon" rakta le ezt a szakmát hogy is mondjam...kevésbé voltak jó képességűek, ha valóban érdekel ez a szakma akkor 60% gyakorlat 40% tanulás/iskola lenne az ideális mert van amit nem tudnak majd elmagyarázni a gyakorlati helyen, és kell egy nagyon jó mester is. De hogy a kérdésre is válaszoljak ha valóban érdekel nem nehéz elvégezni bár szakiskolai szinten szerintem a legnehezebbek közt van így is. Ha még mellé a gyakorlati helyed egy tanműhely lesz és nem egy vállalkozónál leszel akkor elég laza tud lenni. Én suli után anno 1-2 órát tanultam egy nap max. és ez is azzal ment el hogy szakmai számításokat végeztem, próbáltam megérteni őket, kapcsolási rajzokat tanulmányoztam, meg magoltam a vizsgákra, dolgozatokra. Jó nem minden nap tanultam ennyit, volt ki sem nyitottam a könyvet egy hétig, de az egyből meg is látszott a jegyeimen. Én azt mondom ha egyetemre felvettek meg ebből adódóan le is érettségiztél akkor meg tudod ezt is csinálni, nem vészes. Ha jó jegyekkel akarsz végezni akkor kell tanulnod mindennap, ha csak lerakni a szakmát és gyorsba be állni valahova falat vésni akkor laza.
2016. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! Ment a zöld kéz!
2016. febr. 24. 14:14
 5/5 anonim válasza:
Én Szakmunkásképzőben raktam le a szakmát, nem volt egyszerű elég sokat kell tanulni, nem a legkönnyebben megszerezhető szakmák közé tartozik. Viszont, ha megszerzed, még akkor is sok tanulás vár utána. Eléggé szerte ágazó a szakma, sok ágazata van. OKJ-ről nem nagyon van tapasztalat, halottam olyanról aki ott tette le. Azt mondta a transzformátora nem tudja mi lehet bent ott, hogy be megy a 20Kv, a másik oldalon meg kijön a 0.4Kv.. Mindenesetre, érzék kell hozzá, jó felfogó képesség akkor nem annyira vészes, gyakorlat nem elhanyagolható. Sok mindent átveszel elméletből, amit nem értesz de mikor megcsinálod akkor rá jössz, akár több dologra is egyszerre amit vettél elméletből.
2016. febr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!