Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A zongoratanárok és a tesitaná...

A zongoratanárok és a tesitanárok jelentős többsége miért szadista?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy ilyet se ismertem, igaz, a 15 év alatt csak 8 tesitanárom és 5 zongoratanárom volt, nem tudhatom, hogy a többi milyen.
2016. febr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem szolfézson "nyírtak ki" még 3. osztályos koromban. Minden egyes órát gyűlöltem, a tanár folyton ordítozott, de én balga azt hittem, ha letelik az az év, és elkezdhetek hangszeren tanulni, megszabadulok tőle. Most, 20 évvel később is tisztán emlékszem, mekkora csalódás volt, amikor a következő év elején megtudtam, hogy a hangszeres zene mellett továbbra is járnom kell hozzá. Pár hónap múlva abba is hagytam az egészet.

8 évvel később megkaptam iskolai énektanárnak, és bár minden rosszra fel voltam készülve, kifejezetten normális volt, sőt, az egyik kedvenc tanárunk lett. Mikor érettségi előtt beszélgettünk arról, hogy hogy miért viselkedett szolfézson olyan borzasztóan, azt mondta, ott "úgy kell", hogy aki nem igazán elhivatott, az "kiszelektálódjon". Hát, engem sikerült elűznie. Azóta is bánt a dolog. Nem tudom, miért lett volna olyan nagy baj a zeneiskolának, ha megtanulok egy hangszeren játszani, még ha csak "hobbi" szinten is, pusztán a zene szeretetéért, nem pedig abból az indíttatásból, hogy zeneművész váljon belőlem:(

Hát, lehet, hogy hasonlóan gondolkoznak a többiek is. Igazán kár:(

2016. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem tudom ezt honnan veszed hogy szadisták

hány zongoratanárral és tesitanárral volt eddig dolgod?

pl az én zongoratanárom maga a bűbáj

2016. aug. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!