Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Költségtérítéses képzésen is...

Esperanza18 kérdése:

Költségtérítéses képzésen is kötelező az évi 30 kredit?

Figyelt kérdés
Ha 2 félév alatt nem lesz meg a 30 kreditem önkolteseges szakon, kirúgnak? Tudom, hogy az államisokat átrakhatják költségtérítésesre, de aki már alapból azon van, annak jár valamilyen "büntetés"? (szte-gtk)

2016. febr. 28. 03:53
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Nem, az kicsit durva buntetes lenne hogy az allamis koltsegteritosre kerul, aki meg alapbol fizet azt kirugjak. Nalunk annyi van, hogy az elso 3szemeszter alatt kell 45 kreditet teljesiteni, kulonben megszunik a tanuloi jogviszony es ez igaz allamisra es onkoltsegesre is. Ha ez megvan akkor onnantol nem szamit mikor hany kredited van.
2016. febr. 28. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez már a 6. Félévem. Akkor már nem számít a kredit mennyiség? Köszi a választ :)
2016. febr. 28. 04:57
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Lassan három éve jársz oda, lassan elolvashatnád a TVSZ-t.


Nálunk egyébként annak idején az volt a szabály, hogy mindegy, fizet vagy nem fizet, ha nincs elég kredit megszüntették a hallgatói jogviszonyt.

2016. febr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálatok nem tudom, hogy van, de szerintem akkor jársz a legjobban ha megkérded a TO-n mert ez egyetemenként eltérhet. Nálunk pl (SZE) akinek nincs meg a 2. félév végén a 30 kredit az kirúgják (ha költségesen van ha államin), és ha a 4. félév végén nincs meg összesítve a 60 kredit szintén repül. Utána már nincsenek megkötések. Viszont mindenképp megkérdezném a helyedben az ottani illetékeseket.
2016. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
BTW már nem 30 kredit kell 2 félév alatt, hanem tudtommal 36 (?)
2016. febr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt megint iskolája válogatja, hogyan kezelik a 36-ot. SZE-n 30 kell a 2. félév végére, hogy ne rúgjanak ki. Ha ez megvan már csak az a kérdéses átkerülsz-e fizetősre. Akinek megvan a 36 kredit nem kerül át, vagy ha a 36 nincs is meg, de az átlaga kb 2,5 (nem emlékszem pontosan mennyi a meghatározott) felett van akkor sem kerül át. Van a neptunon egy kalkulátor ami segít felmérni a helyzeted. Akinek viszont nincs meg sem a 36 kredó, sem az előírt átlag az felkerül egy listára. És a listán szereplő leggyengébb tanulók x százaléka kerül át. Magyarul még akkor sem biztos, hogy átdobnak, ha egyik kritériumot sem teljesíted.
2016. febr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!