Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemi docens, tanszékvez...

Ha egyetemi docens, tanszékvezető-helyettesnek szeretnék e-mail-t írni, hogy szólítsam meg?

Figyelt kérdés

Igen, egyetemi docens, tanszékvezető-helyettes egyszerre. Korábban írtam neki e-mail-t 'Tisztelt Tanár Úr!' megszólítással, de később gondoltam bele, hogy lehet rossz néven veszi a 'leminősítést'.


A másik az, hogy felajánlotta a tegeződést, viszont valahogy nem tudok neki úgy írni, hogy 'Kedves Károly', vagy 'Szia Károly' (nem Károlynak hívják), sőt, amúgy tegezés sem megy olyan egyszerűen. Nem tudom a keresztnevén szólítani, ha szeretnék valamit, akkor előszeretettel tanár úrként szólítom meg, aztán félig-meddig tegezve folytatom.


Szóval hogyan szólítsam meg e-mail-ben? Tisztelt Docens Úr (számomra a tegeződés felajánlása miatt túl merev)? Tisztelt Tanszékvezető-helyettes Úr? Hogyan?



2016. márc. 1. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Én általában így írok levelet minden oktatómnak:


Üdvözlöm!


Blablabla.


Tisztelettel:

XY

2016. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A Tanár úr teljesen jó.
2016. márc. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt tanár úr teljesen jó, ha tanulmányi ügyben írsz neki, ha nem, akkor érdemes azt, "amelyik pozíciójával" beszélni akarsz.
2016. márc. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. márc. 1. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gólyák első napi tájékoztatójakor ki szokták emelni, hogy az egyetemi oktatókat tudományos minősítéstől / beosztástól függetlenül tanár úrnak / tanár nőnek szólítsák. Szóval ha hallgató-oktató témában írsz neki, a "Tisztelt Tanár Úr!" tökéletes:)

Kivéve, ha nem kifejezetten a beosztása nyújtotta hatásköre miatt írsz neki, pl. egy dékánnak benyújtott méltányossági kérelmet nyilván "Tisztelt Dékán Úr!" megszólítással kell kezdeni.

A "tanár úr" megszólítást és a tegezést is bevett szokás ötvözni, ezzel sincs semmi probléma, de ha felajánlotta a tegeződést, akkor a Kedves Károly-jellegű megszólításban sem lenne semmi kivetnivaló.

2016. márc. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!