Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi várható a Kisképzős szóbeli...

Mi várható a Kisképzős szóbelin? Illetve mennyire számít?

Figyelt kérdés

Valószínűleg fognak kérdezni velem kapcsolatos, általános kérdéseket mint pl. miért szeretnék ide járni és egyéb hasonló kaliberű dolgokat.A lényeg hogy Ezenkívül várható műv. törivel kapcsolatos kérdés is?

Nagyon kíváncsi vagyok tapasztalatokra a régebbi (és idei alkalmasságin résztvevő) felvételizőktől is. 14/L



2016. márc. 2. 16:41
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Túl vagyok a szóbelin szóval leírom a tapasztalataim.

A b a szobrászatot, és a kerámiát jelöli mindenképpen, gondolom mellette az egyéb 3d-s szakokat pl. üveg.

A tanárok dönthetnek úgy h máshova hívnak be,mint ami az 1. helyen van, mert ők látják h mihez van jobb tehetséged. Volt egy lány akivel találkoztam, anyukája mondta h grafikát szobrászatot és animációt írt be, tehát ugyanazt amit a barátnőm mégis a "B"-be hívták be.

Neki agyagból kellett formálnia egy gömböt, nekem pedig raktak ki képet (kb. 12-15 db) és abból kellett kiválasztanom 3-at, és elmondani miért mellettük döntöttem ezen kívűl kérdezgettek(milyen suliból jöttem,látták a jegyeim és kérdezték h ennyire szeretem a magyart?, zenéhez h állok, voltam e előkészítőn, szakkörön hasonló dolgokat). Ha jól emlékszem 4 tanár volt bent, plusz az igazgató de ő nem mindig van bent.

10 percig voltam bent, barátnőm az "a"-ban 20 percig, de az látszódott h az a lassabban haladt.

2016. márc. 4. 18:18
 12/22 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon köszönjük, hogy ezt megírtad, mi holnap megyünk. Nem derült ki, hogy téged végül is konkrétan melyik szakra hívtak be?
2016. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Kik voltak a tanárok, akikkel beszélgettél? Ha a nevüket nem tudod, hogy néztek ki? Mert ha felismerem őket, valszeg el tudom mondani, milyen szak, ha ez segít...
2016. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Az A, B, C az osztályokat jelöli, és ahogy előttem írták, olyan nincs, hogy grafikus osztály. az A-ban animáció, grafika, és könyvműves van (most már egybe vonva grafikával), a B a plasztikus osztály: üveg, kerámia, szobrász, ötvös, és régen bútor, a C-ben pedig festő, fotó, textil és bőr (divat-stílus) van.
2016. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A szakok vezető tanárai vannak bent a szóbelin és a leendő osztályfőnökök.Mindegyik tanár megjelöli azokat a felvételizőket akik szimpatikusok neki.A végső döntést az igazgató úr hozza meg.Van egy létszámi keret amivel gazdálkodhat,ez általában 90 fő+1-2 akit saját hatáskörében felvehet.Aki esetleg várólistára kerül az se szomorkodjon,mert még később is bekerülhet ha a "kemény magból"valaki meggondolja magát és máshova megy.Tavaly mi így kerültünk be animáció szakra és a grafikás várólistáról is 5 gyerek.Gondolom a többi osztályban is így lehetett. Mindenkinek sok sikert .
2016. márc. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
bocsánat 5 tanár volt bent és az igazgató, két hölgy aki kerámia szakosak és egy férfi aki szobrász szakos volt. Illetve volt még egy nő aki nem tudom milyen szakos volt, és mivel nagyon a tanulmányi eredményem és a tantárgyakhoz való viszonyulásom érdekelte, lehetséges h közismereti tantárgyat tanít de nem biztos.
2016. márc. 5. 16:31
 17/22 A kérdező kommentje:
*4 csak nem tudok számolni ezek szerint :D
2016. márc. 5. 18:22
 18/22 anonim ***** válasza:
Tavaly 3 gyerek volt várólistán az animáció szakra jelentkezőkből. Mindhármat felvették vagy csak egyet?
2016. márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mivel egy hely üresedett meg ,ezért egyet.Ez mindig attól függ ,hogy hányan mennek végül máshová.
2016. márc. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ Krisztina. Nem véletlenül kérdeztem, a lányomat is animációra hívták be. Ha bejut, kereshetlek majd privát üzenetben?
2016. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!