Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kollégiumba lehet menni...

Kollégiumba lehet menni ételallergiával, laktózérzékenységgel? Így ajánlott egyetemi kollégium vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés
Tehát semmit nem lehet enni ami tejes, még laktózmentesen sem. Ilyeneket lehet pl. szójatej, rizstej stb.. ezekkel főzni meg egyebek.

2016. márc. 3. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Az egyetemi kolikban nincs kaja, szóval tök mindegy, van-e valami allergiád. Nehezebb lesz a dolog, mivel a főzésre nincsenek olyan jó lehetőségeid, mint egy albérletben, de megoldható.
2016. márc. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne lehetne, nem értem ... Nem tudom én megöregedtem, az én időmben nem is volt téma a laktózérzékenység, mostanában intézem a kedvezményekhez szükséges vizsgálatokat, igazolásokat is (még csak).
2016. márc. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Le nullázhatsz, de ez így van, én végig f**tam a fél életemet és nyivojoghattam bárhol, bármikor, bárkinek . Mit kell ezen problémázni (?) meg kell oldani . A cukorbeteg is megoldja az inzulint meg a diétát is .
2016. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem egy gluténérzékeny és egy laktózérzékeny embert is az egyetemről, mindkettő kollégista volt. Mondjuk a mi koleszunkban azért egész jó lehetőség volt a főzésre, mert szobánként volt hűtő, mosogató, így az előkészítési munkák nagy részét akár a szobádban is elvégezhetted, a konyhába meg csak a tényleges sütés főzés idejére kellett kimenni
2016. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetemi kollégium esetében ez lényegtelen - kivéve ha valamilyen extrém ritka allergiáról van szó, mondjuk mogyoró tartalmú dolog érintése is bajt okozhat-. A kollégiumi szobákban van hűtőszekrény, még az olyan helyeken is ahol nincs szobához tartozó konyhai rész.

Attól meg nem lesz bajod, ha a laktóztartalmú és a laktóz mentes étel egymás mellett áll a polcon becsomagolva.


Edényeket magadnak viszel, ételt magadnak veszel, és magadnak készíted el őket. Problémád egyedül azzal lehet, ha a haspók szobatársad megissza a laktózmentes tejed és elfelejt róla szólni (na meg venni neked egy új dobozzal) másnap meg nincs mit öntened a müzlidre.

De ez bárkivel előfordulhat aki kifog egy bunkóbb lakótársat.

2016. márc. 5. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!