Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan, hogy egyes...

Nem igazságtalan, hogy egyes helyeken első évben csak szociális alapon lehet bejutni a kollégiumba, tanulmányi eredmény alapján nem?

Figyelt kérdés

Van két előrehozott érettségim (emelt német 93%, közép kémia 91%), amik nagyon jól sikerültek, szerintem májusban sem lesz problémám, mindig jó tanuló voltam (bioszból, kémiából emeltezek, magyar, töri, matek közép). A jegyekből szerezhető pontjaim is maximálisak.

Debrecent jelöltem első helyen, viszont nagyon vacilálok, hogy sorrendet változtatok, mert nem kapnék koleszt a szociális helyzetem miatt. (Élnek a szüleim, nincs tesóm, magas az egy főre jutó jövedelem - mondjuk azt nem veszik figyelembe, hogy sok hitelünk van.)

Nem veszik figyelembe, hogy hiába magas a bevétel, nem engedhetnénk meg magunknak, hogy albérletben lakjak..

Viszont a felvételi pontjaim magasak lesznek, az alapján bejutnék a koleszba másik egyetemen (pl Pécsen).

Ez így nem igazságtalan?



2016. márc. 4. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A koli nem egy jutalom a jól tanulóknak, hanem segítség a szociálisan rászorulóknak, akik nem tudnák másképp megoldani a lakhatást és így nem járhatnának az egyetemre.


A későbbi években is főleg a szociális körülmények fognak számítani, a tanulmányi átlag azért kell, mert aki szarik a tanulásra, annak nem fognak férőhelyet fenntartani. De a latban inkább a szociális háttér fog nyomni.

2016. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nos, akkor csak a rendszer simán rossz, mivel én sem tudnám megoldani a lakhatást így.
2016. márc. 4. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak, akiknek sokkal rosszabb, mint neked, nincs mit tenni, sajnos valahol meg kell húzni a határt.


De ne add fel, mert a koliból pár hét vagy hónap után elég sokan ki szoktak költözni, és ilyenkor várólistáról be lehet jutni. Ha meg egyszer már bent vagy, utána nem nagyon tesznek ki.

2016. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem igazságtalan. Vannak, akik sokkal jobban rászorulnak, mint te, és ők élveznek ezért prioritást.
2016. márc. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nem túl objektív sajnos, nem egy embert ismerek, aki a bevallott szociális helyzete alapján rászoruló, de rendszeresen külföldön nyaral, egy idő után már kocsival járt egyetemre bkv helyett, és hasonlók. Ők pl kaptak szoctámot, én pedig nem, mert pont ugyan ez volt a helyzetem, mint neked is, hogy kívülről úgy látszott, hogy sok pénzünk van, csak azt nem látta senki, hogy mennyi a lakáshitel.

Nem tudom, Debrecenben milyen albérlet árak vannak, de lehet, hogy érdemes lenne megnézni, hátha csak 1 szobát ki tudsz venni, és picit kevesebből kijön. Valamennyit a koliért is kell fizetni (bár nyilván kevesebbet, mint egy albérletért). A pesti tapasztalataim alapján minél messzebb van egy albérlet az egyetemről, annál olcsóbb.

Illetve nem árt utánanézni, hogy pontosan mi alapján fognak később kolit osztani. BME-n például második félévtől már sokkal többet nyom a latba a tanulmányi eredmény, mint a szociális helyzet.

Ezeknek nézz utána, és úgy talán könnyebb lesz dönteni.

2016. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Első éves egyetemistaként annak kéne helyet biztosítani aki mondjuk egy könnyebb gimnáziumban 4-5-ös tanuló volt, mint annak aki egy nehezebbe 3-4es? Itt is vannak különbségek. A rendszer jó, csak sokan kijátszák. Ha annyira akarod játszd ki te is... Nincs más megoldás, még egy jó tanács, ne nagyon bízd el magad, mert attól még, hogy jó tanuló voltál a gimiben, elég rendesen megszivhatod az egyetemet.. Minimum 3-4x annyit tanulj, mit amennyi szeritned elég.
2017. febr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!