Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Köteles vagyok-e kifizetni...

Gaboryu kérdése:

Köteles vagyok-e kifizetni azt a tanfolyamot amit nem vettem igénybe?

Figyelt kérdés
Németo.-ban élek.A Máltai Szeretetszolgálat szervezett egy idősápolói tanfolyamot.Bejelentkeztem a tanfolyamra (egyszerű bejelntkezési lappal de semmi szerződést nem kötöttek velem-ez azért fontos mert már volt hogy másik iskolákban is kötöttem szerződéseket-tehát arra számítottam hogy itt is szólni fognak hogy írjuk alá a szerződést) majd a tanfolyam kezdése előtti héten behívtak egy iskolába hogy felvettek az őszre induló egy éves (rendes) ápolói iskolába (itt azonnal aláírtuk a szerződést).Azonnal jeleztem a Máltai SZ.-nak hogy lemondom a tanfolyamot azzal az indokkal hogy mehetek rendes iskolába.Erre ők kérik hogy fizessem ki a tanfolyam árát.Jogos-e a követelésük?Egy egyszerű bejelentkezési lap is számíthat szérződésnek,még ha azt csak én írtam alá?Azt is írták hogy csak indokkal lehet elkerülni a tanfolyam kifizetését.Az én indokom nem jó?Mi számít elfogadható indoknak?
2016. márc. 6. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen ne fizess, hiszen A) Nem volt szerződésed, a jelentkezési lap nem szerződés

b) Nyomós okkal léptél vissza

c) Azonnal jelezted.

Nem vet ez jó fényt a máltaira. Nyugi, nem fognak beperelni.

2016. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Ez biztató.Még hozzáfűzöm hogy tavaly egy magán iskolával is megkötöttem a szerződést majd 2 hónappal később bementem szólni hogy mégse megyek (nem lett rá pénz) és hogy kell-e fizetnem, széttépte a szerződést azzal hogy-"semmi gond,semmit".
2016. márc. 6. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!