Volna rá esély?

Figyelt kérdés

Jelenleg 9.-es vagyok. Az átlagom 4.7, osztályelső vagyok, közgazdaságot tanulok.

Már egy tanárom is beszélt velem, miszerint nem ebbe az iskolába való diák vagyok, és gimnáziumba kellene járnom.

A nyolcadikos átlagom is 4.5 volt.

Ezzel nem is lenne gond, de a felvételimet borzalmasan elszúrtam (44 pont...).

Mit kellene tennem? Ilyen gyötrelmesen gyenge pontal lenne egyáltalán esélyem egy gimnáziumba járni?

(lehetőleg angolra, mert nagyon jó beszélem a nyelvet)



2016. márc. 9. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Pontosan hova jársz suliba? Mert ha egy erős szakközépbe jársz akkor nincsen baj. És szeretnél közgazdász lenni? 44 pont valóban nem fényes de, egy picivel gyengébb gimibe tuti felvettek volna. Hogyhogy Szakközépnél döntöttél?
2016. márc. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Elég gyenge ez az iskola, azért járok ide, mert év elején egy erős szakközépiskolából kiiratkoztam, és átjöttem a helybeli középiskolába. Nem igazán tudom, mit kellenne tennem, akkor pedig csak ráböktem valamire, hogy ez jó lesz.

Szeretnék gimnáziumba járni, de...

Nem is tudom, a gyötrelmes fevételim azt hiszem köztem és az "álmom" közé áll.

2016. márc. 9. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, egy gyengébb gimibe tuti átvesznek. Hiszen jó a tanulmányi átlagod. A felvételid igaz nem túl fényes, de nem ez dönt el mindent. Budapesti vagy? Mert itt több középerős gimi van, és azokba tuti átvesznek.
2016. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán vonz mostmár ez az egész közgazdaság, ez a másik oka annak, hogy váltani szeretnék.
2016. márc. 9. 20:59
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem budapesti, de 45 perc vonattal:)

Ha nem esélytelen a dolog, akkor mindenképpen szeretném, egy középerős gimnázium tökéletes lenne nekem.

Tudnál mondani párat, kérlek?

2016. márc. 9. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos még nem vagyok gimis (8.os vagyok). De pl. Ady Endre Gimnázium, Vörösmarty Mihály Gimnázium, Forrai Gimnázium, Babits Mihály Gimnázium, Széchenyi Gimnázium, Xántus János Gimi (fizetős)
2016. márc. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Átjelentkezésnél a központid nem annyira számít, mint a jegyeid és az átvételi vizsga. Igazgatóval beszélj, ahová mennél. Egyébként 1 vagy 2 nyelvet tanulsz?
2016. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg egyet, most kezdem majd a franciát:)

Tehát akár egy erősebb gimnáziumot is kinézhetnék magamnak?

Akkor mennyire számít a felvételi, ha a 9.et újra járnám, hogy ne kelljen osztályozóvizsgát tennem?

2016. márc. 9. 23:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy srác, aki szintén újrajárta a kilencediket, vele azt csinálták, hogy újra meg kellett írnia egy központi szerű vizsgát.
2016. márc. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!