Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BGE. Melyik szakon erősebb a...

BGE. Melyik szakon erősebb a matek? Turizmus vagy Kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés

Cseppet befostam a matektól és szeretném tudni hol könnyebb, hogy megcserélhessem a sorrendet amikor lehet :D

Valamint úgy általában érdekelne, hogy mennyire nehéz az ilyen szakokon? Oké hogy nem mérnöki szakokról van szó, nyilván nem annyira durva a matek (remélem :O ) de mégis mennyire erős? Miféle dolgokat, milyen tempóban és mennyi ideig tanultok? Csak az első évben van?

Itt is nagy a szórás a matek miatt?

Köszi a segítséget!



2016. márc. 12. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár én corvinusos vagyok, leírom nálunk hogy van :) Gazdálkodástudományin mindenki tanul 2 félév matekot, szét vagyunk osztva úgy, hogy van egy kermark-nemz.gazd.-turizmus csapat, vannak a gazdmenesek, meg a pénzügy számvitelesek (jómagam :D). Annyi a különbség, hogy mások a tanárok minden csoportnál, a tanagyag ugyanaz. A mateking.hu-n nézd meg, ott van külön bge-s matek is, konkrétan az az anyag :) Hát tempó az van (régen 3 féléves volt a matek), de szerintem meg lehet csinálni simán. Szoktak lenni zh-k meg vizsga előtt ilyen felkészítők, azok nagyon hasznosak és jó árban is vannak. Teljesíthető a dolog, ne parázz rá :)
2016. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, sokat megtudtam! :)

BGE-s válaszokat azért még szívesen látnék :3

2016. márc. 15. 10:54
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én a BGE-re járok turizmusra. A matek ugyan az kermark-on is meg turizmuson is, nincs olyan hogy hol könnyebb. Első félévben deriválás integrálás második félévben pedig valószínűség számítás. Igen a matek szóró tantárgy itt is, a tanárok mindig ijesztegetnek félév elején hogy igen nagy a bukási arány de ha sokat gyakorolsz simán teljesíthető.

2016. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

jaj. basszus :D

köszi!

2016. márc. 28. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért nagy a bukási arány mert nem tanulnak :D vannak bgfes ismeroseim, jórészt órára se járnak be, nem kell csodálkozni, hogy buknak. Te tanulj rendszeresen (nem orarol órára azért, de zhk előtt keményen állj neki), és akkor nem lesz gond :)
2016. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!