Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyom felek hogy nem vesznek...

Nagyom felek hogy nem vesznek fel. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Januar ota tanulgatok igazabol, de most nagyon nekifekudtem. Minden nap egy angol erettsegi es egy novella elemzes.

Nagyon nagyon felek.

Csinalgatom az angol erettsegiket is, listening meg minden de nem latom ertelmet, hisz tok mast fogok kapni ugyis.Mi az ertelme hogy gyakorlom es megcsinalom az elozo evieket? Hisz peldaul a 2010-es 80%-os lett.

A tavalyi 67...ami semmire nem eleg nekem. 80 felett kell teljesitenem.

Most is pl egy listeninget hallgatok csak ugy. De ez mire lesz jo?!

Nem ertem :(

Annyira megakarom csinalni es annyira beakarok jutni az egyetemre hogy szavak nincsenek ra.

Szerintetek mi a helyes hozzaallas?

En gorcsos vagyok?

Hogy kell hozzaallni hogy sikeruljon?


2016. márc. 15. 23:33
 1/3 anonim válasza:
Fúúú,kedves kérdező... Mintha én írtam volna. Teljesen ugyanebben a helyzetben vagyok. Ma is csomót tanultam és egyre jobban rágörcsölök :( szerintem mindenképpen nagyon hasznos,ha csinálod (csináljuk :D ) az előző évieket.Ad egy rutint,ha begyakoroltad a feladattípusokat. Mert ha nem is azt a szöveget vagy novellát kapod,valahol mégis egy sémára épülnek. A listening pedig a leghasznosabb,"rááll" a füled,begyakorlod,hogy kell kihallani a szövegből a lényeget. Angolból még szókincset érdemes fejleszteni,mert minden csak azon múlik,hogy megérted-e a szöveget. Magyarból pedig ha novellára készülsz,akkor is írj pár verselemzést meg érvelést,mert csak az egyikre elég necces alapozni. Szerintem ha ilyen szorgalmas vagy és jól tanulsz,nem szabad rágörcsölni! Bízz magadban,hogy tanultál,felkészültél és ne hagyd hogy lebénítson a stressz.Te mindent megteszel,hogy sikerüljön,de valljuk be,egy nagy adag szerencse is benne van. Mert az is igaz,hogy egyik évben tök könnyű,a másik szívatós. Menni fog,de ha valami esetleg mégsem úgy alakul,akkor sem dől össze a világ. Kiskapuk mindig vannak,ha más nem bejuthatsz jövőre is. Nem ezen múlik az életünk! Hidd el,tudom mi ez mert nekem is kevés a 80%,és szintén a magyarra és angolra gyúrok :D úgyhogy megkérdezhetem,hogy hova felvételizel?
2016. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Huhhh de joo vegre egy lelkitars 😃

Szechenyi Istvan Egyetem Tanito, es igazsagugyi :)

Te?:)))

2016. márc. 16. 00:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell erre ennyire rágörcsölni... Egy idő után pontosan a teljesítmény rovására fog menni, hiszen előtted lebeg majd az, hogy mi történik, ha nem sikerül úgy.


Javaslom, hogy néha azért tarts pár nap szünetet, meglátod, jobban fog menni utána és jobban is fogod magad érezni.

2016. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!