Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha megbukok...

Mi van akkor ha megbukok valamiből érettségin?

Figyelt kérdés
nagyon sokat keresgéltem de nem találtam választ sehol. remélem itt sikerül. tehát ha megbukok valamiből érettségin, és pótérettségin, és nem akarok tovább próbálkozni az érettségivel, akkor mit tudok csinálni? beiratkozhatok újból 9. be mint szakmunkás és megtanulok egy szakmát, vagy csak okj-s szakma tanulásra mehetek? okj hoz nem kell feltétlenül érettségi tudtommal. pl villanyszerelő okj-s képzés. de az lenne a legjobb ha újra beiratkozhatnék 9. be csak szakmunkásnak, mondjuk villanyszerelő.

2016. márc. 17. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Érettségin nem lehet megbukni...csak az bukik, aki annyira buta, de tényleg. Ahelyett, h ezen gondolkodol, kereshetnél egy magántanárt ha másképp nem megy, és felkészülsz. Egyébként mi a tárgy, amiből bukni akarsz?
2016. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Érettségi előtt sokkal keményebb dogákat írsz, hidd el nekem, szóval hogyha odáig eljutsz, akkor már azt is meg tudod csinálni; és ha nem csinálod meg mindből, amit vállaltál vagy kötelező volt, akkor nem kapsz kékborítós bizonyítványt, csak gondolom, vmi tanúsítványt amiből megvan. És akkor még amúgy mehetsz akár ősszel is vagy tavasszal is bármelyik évben újra. 28000 ft, hogyha újra akarod csinálni. Ja és az egyéb szakmás hát talán az fizetős, hogyha előlről kezdenéd a 9.-et.
2016. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igazad lehet. Nekem konkrétan angollal van problémám. Suliban alig tanitanak valamit. Itthon próbálok tanulgatni kisebb nagyobb sikerekkel.


Amúgy ez milyen durva már hogyha valaki elmegy olyan iskolába ahol le akar érettségizni, de nem megy neki, akkor már szakmunkás sem lehet mert túlkoros hogy ujra 9. Től kezdje ezért csak okj re mehet amiről azt hallottam hogy nem ér annyit mint egy rendes szakmunkás végzettség. " ha túl magasra lövöd a célt, és nem megy akkor már zuhanó repülés a szakmunkás alá" tök jó. Nagyon szeretem ezt az oktatáai rendszert. :)

2016. márc. 17. 17:59
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos h a szakmunkás többet ér, mint egy OKJ. Sok szakmunkás képzőben mindent tanítanak, csak szakmunkát nem. Egy OKJ-s tanfolyamon pedig tuti h azt tanulsz, amiért oda mész.


Én szoktam érettségire felkészíteni angolból végzősöket, és hidd el, hogy másfél hónap sok idő, most még nem kell temetni azt az angol érettségit.

2016. márc. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!