Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol találhatom meg a részletes...

Hol találhatom meg a részletes és hiánytalan listáját a változásoknak, módosításoknak a helyesírási szabályzatban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy megjelent az új kiadás is, de szerintem jobban, könnyebben meg tudnám jegyezni, ha egyesével bele vagy átírnám a változtatásokat a régibe.

Különben is egész újszerű még a régi is, kibírná.

És nincs olyan sok változtatás -ahogy a cikkekből láttam-, hogy ne lehetne könnyen megcsinálni.



#helyesírás #változtatások listája
2016. márc. 19. 05:46
 1/5 BringaManó ***** válasza:

sajnos csak ezeket tudom:

[link]

[link]

És azt hiszem, te nem ilyenre gondoltál.


Írd meg, légyszi, ha találsz teljes listát!


(Egyébként csak a szabályzat érdekel, vagy a szótárbeli változások is?)

2016. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 San Bernardo ***** válasza:

Ez itt a hivatalos és tételes felsorolás, olyannyira, hogy az új kiadásból vannak kimásolva az ide vonatkozó oldalak:


[link]

2016. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BringaManó ***** válasza:

Ezt én is belinkeltem, de nem tudom, hogy mi alapján gondolod, hogy teljes.

(Az általuk felsorolt 8 kategória közül az első öt példákat tartalmaz;

a 6.-ban is van utalás ilyenre: "Megengedőbb a szabályzat az intézménynevek írásában, például: AkH.12 „188. (...)";

A 8.-ban ez van: "Igen kevés esetben változott szabály vagy szabálypontrész. Ilyen a 93. (...)"

"ilyen"... ez sem úgy hangzik, mintha teljes lenne (-> ("ezek a következők").


De már gondolkodom egy ideje, hogy kéne csinálnom egy ilyen összehasonlítást.... csak még nem született meg (a szerzőktől meg aztán sokat nem várhatunk).

2016. márc. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valami olyasmire gondoltam -lexikonoknál kis nyomtatott füzet szokott lenni-, amiket az új kiadásba egyszerűen beletesznek, ahelyett, hogy javítanák a könyvben magában a szöveget.

Lehet, hogy még majd később adják ki, nem tudom.

Talán a kiadótól kéne megkérdezni, megpróbálom.

2016. márc. 20. 14:19
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, a szótárbeli változások is hozzátartoznának, nem?

Hogy pontosan meglegyen minden. Nem lehet olyan rettentően sok.

2016. márc. 20. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!